در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
گمرك ايران به همه تعهدات خود در راه‌اندازي كريدور سبز گمركي عمل كرده است كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

گمرك ايران به همه تعهدات خود در راه‌اندازي كريدور سبز گمركي عمل كرده است

گمرك ايران به همه تعهدات خود در راه‌اندازي كريدور سبز گمركي عمل كرده است

 

اسدالله عسكر اولادي رئيس اتاق بازرگاني ايران و روسيه مي‌گويد: كريدور سبز گمركي نقش بسزايي در صدور برخي از محصولات ايران به روسيه دارد و گمرك ايران براي فعال كردن اين كريدور تلاش زيادي كرده است كه انتظار داريم روس‌ها هم همكاري بيشتري در اين زمينه به عمل آورند.

وي گفت: هر كشوري براي تسهيل صادرات كالاهاي خود اقداماتي انجام مي‌دهد و گمرك ايران هم در اين ارتباط كريدور سبز گمركي را با روسيه عملياتي كرده است.
وي افزود: زماني كه ما براي به نتيجه رسيدن اين كريدور با روس‌ها در حال مذاكره بوديم بحث‌هاي زيادي پيش آمد. ما معتقد بوديم كه قيمت كالايي كه گمرك ما در پروانه‌هاي صادراتي تعيين مي‌كند، نهايي است، اما روس‌ها معتقد بودند قيمت‌ها تفاوت دارد و قيمت‌هايي كه در پروانه نوشته شده واقعي نيست. بنابراين چندين جلسه بين رئيس كل گمرك ايران و مقامات گمركي روسيه در تهران و مسكو برگزار شد و نتيجه مذاكرات اين بود كه يك كانال سبز احداث و خوش حساب‌ها از اين مسير عبور كنند و بعد از رسيدن به مقصد كارهاي اسنادي انجام آنها شود. اين كار تحولي در بخش صادراتي كشور بود و شروع بسيار خوبي را در اين بخش شاهد بوديم. ما حتي صادركنندگان معتبر را از طرف ايران معرفي كرديم و آنها هم همين كار را انجام دادند و قرار شد محموله شركت‌هاي معتبر از هر گمركي كه وارد مي‌شود به صورت آزاد وارد كشور شده و زماني كه به انبار خريدار رسيد اسناد آن براي بررسي ارائه شود. اين كار بسيار خوبي بود.
عسگراولادي افزود: كريدور سبز در برخي گمركات روسيه مورد قبول واقع شده، اما هنوز كامل نشده است. آقاي كرباسيان زحمت زيادي كشيد و طرح و فرمولي كه پيشنهاد شد به امضا رسيد. به عنوان مثال گمرك آستراخان مبادلات تجاري را از طريق اين كريدور آغاز كرده، اما هنوز در گمرك مسكو مشكلاتي وجود دارد. كانال سبز داراي مزاياي خوبي است، اما بايد كاربردي شود. گمرك ما هر سندي را كه آنها خواستند تحويل داده و زحمت زيادي براي به نتيجه رسيدن كار كشيده شده است. حتي اسامي شركت‌ها هم به طور دقيق به روس‌ها داده شده. آنها مي‌گويند واردات لبنيات از ايران آزاد است، اما زماني كه صاحبان صنايع لبني ما قصد صادرات دارند شركت‌هاي روسي محدوديت ايجاد كرده و واردات را منوط به بازديد از كارخانه توليدي در ايران مي‌كنند.
رئيس اتاق بازرگاني ايران و روسيه اظهارداشت: ما با روس‌ها اختلاف سليقه داريم. آنها خودشان يك قيمتي دارند كه با قيمت‌هاي ديگر متفاوت است. از آنجايي كه توليدكننده ايراني قصد دارد در بازار به صورت رقابتي كالاي خود را بفروشد، قيمتي را تعيين مي‌كند كه مشتري داشته باشد، اما زماني كه كالاي ايراني به گمركات روسيه مي‌رسد، آنها قيمت بيشتري را در نظر مي‌گيرند كه اين موضوع باعث افزايش هزينه‌هاي صادراتي شده و قيمت تمام شده را افزايش مي‌دهد. در صورتي كه قيمت كالاهاي ايراني واقعي است. زماني كه حقوق گمركي آن رشد مي‌كند قطعاً تعداد مشتريان آن روند نزولي خواهند داشت.
اسدالله عسگراولادي با اشاره به سفر قريب‌الوقوع رئيس كل گمرك ايران و روسيه گفت: آقاي كرباسيان، رئيس كل گمرك ايران قرار است در روزهاي آينده به مسكو سفر كند. از سوي ديگر رئيس جمهوري هم قرار است وارد روسيه شود و به نظر مي‌رسد اگر سفر رئيس كل گمرك با رئيس جمهوري همزمان شود شايد در آنجا اين مسأله حل شود و كريدور سبز گمركي جنبه كاربردي و عملياتي پيدا كند.
رئيس اتاق بازرگاني ايران و روسيه با اشاره به عملكرد گمرك افزود: ابتدا بايد از زحمات آقاي دكتر كرباسيان تشكر كنم. من در مورد ترخيص كالا از گمرك گله كردم و اكنون هم مي‌گويم كه مدت زمان ترخيص كالا زياد است كه البته گمرك در آن نقشي ندارد. گمرك مقصر نيست و اسنادي را مطالبه مي‌كند كه مسئول آنها وزارت بهداشت، سازمان دامپزشكي و يا اداره استاندارد است. همين موضوعات باعث شده تا كالايي كه بايد در مدت 10 روز ترخيص شود بعضاً به دو ماه برسد. از زماني كه پنجره واحد گمركي راه‌اندازي شد كار بازرگانان راحت‌تر انجام مي‌شود، اما برخي كوتاهي‌ها را از چشم گمرك مي‌بينند در حالي كه اصلاً گمرك در اين بخش مقصر نيست و سازمان‌هاي ديگر بايد پاسخگوي اين موضوع باشند.

 

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


تاريخ : ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۷:۱۹:۰۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>