در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
آخرين اخبار گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

مهم ترين پروژه شفافيت در تجارت

مهم ترين پروژه شفافيت در تجارت

رئيس كل گمرك ايران مهم‌ترين دستاورد دوران مديريتش را اجراي طرح پنجره واحد تجاري عنوان كرد .

مسعود كرباسيان كه اين طرح را مهم‌ترين تحول دو سال گذشته نظام اداري كشور دانست، برخي از دستاوردهاي اين طرح را براي نظام گمركي كشور تشريح كرد. پنجره واحد تجاري با سرعت بخشيدن به مبادلات تجاري، حجم تجارت را افزايش مي‌دهد. در اين طرح كه خدمات از يك بستر متمركز (سامانه جامع گمركي) به ذي‌نفع عرضه مي‌شود، ارتقاي شفافيت در نظام گمركي را به دنبال دارد. افزايش سطح شفافيت مهمترين ما‌حصل اجراي اين طرح محسوب مي‌شود. در ششمين ضميمه تحليلي مشترك «دنياي اقتصاد» و «تجارت‌فردا»، مسائل و مشكلات مرتبط با گمرك و مهم‌ترين موضوعات اين نهاد از منظر رئيس‌كل گمرك بررسي شده و به سياست‌هاي تجاري كشور و نقش و كاركرد اين نهاد در اقتصاد ايران پرداخته شده است. در اين ويژه‌نامه علاوه بر رئيس كل گمرك، معاونان و مشاوران اين سازمان نيز به تشريح كارنامه گمرك در حوزه‌هاي مختلف به‌خصوص پنجره واحد تجاري پرداختند.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/16  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

گمرك ايران به همه تعهدات خود در راه‌اندازي كريدور سبز گمركي عمل كرده است

گمرك ايران به همه تعهدات خود در راه‌اندازي كريدور سبز گمركي عمل كرده است

 

اسدالله عسكر اولادي رئيس اتاق بازرگاني ايران و روسيه مي‌گويد: كريدور سبز گمركي نقش بسزايي در صدور برخي از محصولات ايران به روسيه دارد و گمرك ايران براي فعال كردن اين كريدور تلاش زيادي كرده است كه انتظار داريم روس‌ها هم همكاري بيشتري در اين زمينه به عمل آورند.

وي گفت: هر كشوري براي تسهيل صادرات كالاهاي خود اقداماتي انجام مي‌دهد و گمرك ايران هم در اين ارتباط كريدور سبز گمركي را با روسيه عملياتي كرده است.
وي افزود: زماني كه ما براي به نتيجه رسيدن اين كريدور با روس‌ها در حال مذاكره بوديم بحث‌هاي زيادي پيش آمد. ما معتقد بوديم كه قيمت كالايي كه گمرك ما در پروانه‌هاي صادراتي تعيين مي‌كند، نهايي است، اما روس‌ها معتقد بودند قيمت‌ها تفاوت دارد و قيمت‌هايي كه در پروانه نوشته شده واقعي نيست. بنابراين چندين جلسه بين رئيس كل گمرك ايران و مقامات گمركي روسيه در تهران و مسكو برگزار شد و نتيجه مذاكرات اين بود كه يك كانال سبز احداث و خوش حساب‌ها از اين مسير عبور كنند و بعد از رسيدن به مقصد كارهاي اسنادي انجام آنها شود. اين كار تحولي در بخش صادراتي كشور بود و شروع بسيار خوبي را در اين بخش شاهد بوديم. ما حتي صادركنندگان معتبر را از طرف ايران معرفي كرديم و آنها هم همين كار را انجام دادند و قرار شد محموله شركت‌هاي معتبر از هر گمركي كه وارد مي‌شود به صورت آزاد وارد كشور شده و زماني كه به انبار خريدار رسيد اسناد آن براي بررسي ارائه شود. اين كار بسيار خوبي بود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/16  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

فراخوان دوازدهمين كنفرانس سالانه پيكارد

فراخوان دوازدهمين كنفرانس سالانه پيكارد

فراخوان دوازدهمين كنفرانس سالانه پيكارد توسط سازمان جهاني گمرك منتشر شد.

سازمان جهاني گمرك با همكاري اداره گمرك تونس دوازدهمين كنفرانس سالانه پيكارد را در تونس از 6-4 مهر 1396 برگزار خواهد كرد و از گمركات عضو دعوت شده است مقالات و تحقيقات خود را جهت ارائه در اين كنفرانس در زمينه تجزيه و تحليل داده ها؛ تسهيل تجارت؛امنيت،  ماليات و ساير امور درآمدي ، با موضوعات زير به آدرس الكترونيكي تعيين شده ارسال نمايند.
تجزيه و تحليل داده ها :اشاره باينكه تجزيه و تحليل داده ها به عنوان شعار سال 2017 سازمان جهاني گمرك مي باشد و نظر به نقش حياتي آن در موضوعات گمركي و توسعه مديريت ريسك كه كنترل و بررسي موارد غير قانوني، محموله هاي قاچاق، تردد مشكوك مسافرين و جريانهاي مالي ، تسهيل تجارت قانوني را بر عهده دارد  .
تسهيل تجارت : اشاره به روشهايي براي توسعه بهره وري از شيوه هاي مرزي، مديريت ريسك، پنجره واحد، حسابرسي پس از ترخيص ،سنجش تاثير اقدامات تسهيل تجارت (متوسط زمان ترخيص كالا از گمرك، هزينه تجارت، امنيت تجارت، شفافيت ، درآمد و غيره)موانع بر سر راه اجراي اقدامات تسهيل تجارت و مديريت تجارت الكترونيك.
امنيت : اشاره به سهم گمرك در برقراري امنيت  در مناطق مرزي و در برابر تهديدات ناشي از جريان هاي تجاري، در چارچوب ها و محيط هاي مختلف .
همكاريهاي مالياتي گمركي : اشاره به كليه تعاملات بين گمرك و نمايندگان مالياتي ، شامل ارتباطات سازماني و تبادل اطلاعات بين نمايندگان بخصوص در زمينه تبادل اطلاعات روش ها
كنفرانس مذكوراز دريافت مقالات و تحقيقات با موضوعات  رشته هاي مختلف علمي، از جمله انسان شناسي، جرم شناسي، اقتصاد، جغرافيا، تاريخ، روابط بين الملل و تجارت بين المللي استقبال مي نمايد.
مقالات بايد مطابق با الزامات زير تنظيم شوند:
خلاصه ارائه تصويري تا 1000 كلمه   
مقالات حداكثر تا 9000 كلمات با فونت Arial  و اندازه 11
  مقالات ارسالي  بايد به زبان انگليسي يا فرانسه باشند والزاما  نمي بايست جديد باشند، مي توانند از  مقالات كاري يا  مقالات به تازگي منتشر شده باشند.
زمان كافي براي بحث و ترجمه همزمان در كنفرانس در دو زبان فوق ارائه خواهد شد .
مقالات و يا پيشنهادات با جزئيات زير مي بايستي تا 26 خرداد ماه 1395  ارسال شوند
نام، عنوان، و بيوگرافي (حداكثر 250 كلمه) از نويسنده يا نويسندگان
موقعيت فعلي، سازمان، و كشور نويسنده يا نويسندگان

لذا ازكليه واجدين شرايط فوق دعوت مي گردد نسبت به ارسال مقالات خود حداكثر تا 20 خرداد ماه 96 به دفتر همكاريهاي بين الملل اقدام و از وصول آن اطمينان حاصل نمايند.
بديهي است به تقاضاي واصله پس از تاريخ فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/16  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

برگزاري اولين جلسه توجيهي مسئولين ارزيابي عملكرد گمركات اجرايي استانها

برگزاري اولين جلسه توجيهي مسئولين ارزيابي عملكرد گمركات اجرايي استانها

 

اولين جلسه توجيهي مسئولين ارزيابي عملكرد گمركات اجرايي استانها در محل سالن كنفرانس ستاد گمرك ايران برگزار گرديد.

در راستاي اجراي تأكيدات مقام محترم رياست كل، دفتر بازرسي و مديريت عملكرد گمرك ايران به منظور ارائه مطلوب گزارشات ارزيابي عملكرد ضمن دعوت مسئولين ارزيابي عملكرد گمركات استان ها اقدام به برگزاري جلسه توجيهي و آموزشي آنها نمود ،در اين جلسه ابتدا اهداف و تكاليف مقرر در قوانين و مقررات، دستورالعمل ها و آئين نامه هاي اجرايي مربوطه در ابعاد شاخص هاي عمومي و اختصاصي ارزيابي عملكرد عنوان و سپس تفاهم نامه هاي برنامه هاي عملياتي سه ساله اصلاح نظام اداري در سطح دستگاهي و استاني كه توسط حوزه معاونت توسعه مديريت و منابع با سازمان اداري و استخدامي كشور منعقد شده است مطرح گرديد.
پس از آن نيز با تشريح فرآيند، نحوه ارزيابي عملكرد و شناسايي نقاط قوت و ضعف عملكرد و تأثير نتايج حاصل از ارزيابي هاي انجام شده در برنامه هاي مهندسي نقش و ساختار دولت، برنامه دولت الكترونيك و هوشمندسازي اداري، برنامه مديريت سرمايه انساني، برنامه خدمات عمومي در فضاي رقابتي، برنامه صيانت از حقوق مردم و سلامت اداري و برنامه استقرار نظام جامع مديريت عملكرد و ضرايب اهميت و استانداردهاي شاخص هاي اختصاصي مورد تبيين قرار گرفت.
در ادامه توصيه هاي لازم در زمينه متقن بودن مستندات مربوط به شاخص‌ها و نحوه تكميل فرم ها در سامانه جامع مديريت عملكرد پرداخته شد و در پايان جلسه نيز به سوالات پاسخ داده شد.

 

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/16  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

معاون اول رييس جمهور مسئول اصلي دروازه ورودي و پنجره واحد گمرك است

معاون اول رييس جمهور مسئول اصلي دروازه ورودي و پنجره واحد گمرك است

شب گذشته دكتر جهانگيري معاون اول رييس جمهور در برنامه گفت و گوي ويژه خبري با دفاع تمام قد از عملكرد گمرك در شفافيت و مبارزه با فساد گفت:گمرك مسئول اصلي دروازه ورودي و پنجره واحد است.

دكتر جهانگيري در واكنش به مشكل وزارت صمت با گمرك وضرورت رفع اين اختلاف گفت : حتما اين كار را مي كنم و حتما با هماهنگي دستگاهها انجام خواهد شد،چون گمرك مسئول اصلي است و بايد دروازه ورودي و پنجره واحد گمركي در اختيار آن قرار بگيرد و وزارت صمت مسئول تجارت خارجي كشور هست و نظراتي هم دارد.
معاون اول رييس جمهور در ادامه به دفاع از عملكرد گمرك پرداخت و گفت:گمرك دروازه اصلي كشور است و ورود وخروج كالا در آنجا اتفاق مي افتد.
وي افزود: سامانه هاي خوبي در گمرك ايجاد شده ،الان با سامانه اي كه در گمرك ايجاد شده 23 دستگاه به هم متصل هستند يعني به محض اينكه شما در وزارت صمت ثبت سفارشي براي واردات انجام مي دهيد اين به صورت آنلاين و بر خط در اختيار گمرك قرار مي گيرد.
جهانگيري ادامه داد: الان به محض اينكه به كسي ارزي در بانك تخصيص داده مي شود اين بلافاصله در اختيار گمرك قرار مي گيرد.الان وقتي كه كشتي از مقصد حركت مي كند به گمرك اعلام مي كند كه من با اين كالاها بارنامه دارم وبه سمت بندر ايران حركت مي كنم،بنابراين گمرك در مسير حركت كشتي تا رسيدن به اينجا تمام كارهايي كه بايد انجام بگيرد را انجام مي دهد،همچنين در مسير گمرك هم كاميون وقتي بيرون مي آيد كاملا در كنترل گمرك است تا به انبار برسد.

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/11  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

كشف 2 و نيم تن لوازم يدكي قاچاق در باك اتوبوس

كشف 2 و نيم تن لوازم يدكي قاچاق در باك اتوبوس

مأموران گمرك پرويزخان 2480 كيلوگرم لوازم يدكي كه به طرز ماهرانه‌اي در اتوبوس ورودي به كشور جاسازي شده بود، كشف كردند.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، از يك دستگاه اتوبوس اسكانيا ورودي از مرز پرويزخان 2480 كيلوگرم لوازم يدكي كه به طرز ماهرانه‌اي در باك اتوبوس جاسازي شده بود با هوشياري مأموران گمرك پرويزخان كشف گرديد.

اين گزارش حاكي است، با توجه به اينكه اين اتوبوس شاخص‌هاي خطر احصاء شده از طرف كارشناسان خبره گمرك را دارا بود عليرغم پافشاري راننده درخصوص جلوگيري از ورود به دستگاه ايكس‌ري، اتوبوس جهت بررسي و ارزيابي اوليه به سمت دستگاه ايكس‌ري هدايت گرديد و پس از انجام اسكن، كارشناسان به وجود جاسازي در قسمت باك اتوبوس مشكوك شده و جهت تشخيص نوع و ميزان كالاي جاسازي شده باك خودرو پس از بررسي كليه مكان‌هاي اتوبوس كه احتمال جاسازي در آن مي‌رفت مشخص گرديد تعداد زيادي قطعات لوازم يدكي خودرو سنگين به وزن 2480 در داخل باك خودرو جاسازي شده است.

قابل ذكر است كه پرونده جهت سير مراحل قانوني پس از انجام ارزش‌گذاري به مرجع قضايي ارسال گرديد.

 

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/11  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در راس هياتي در يازدهمين اجلاس سالانه كميته حسابرسي كه در تاريخ 21-20 فوريه 2017 در بروكسل بلژيك برگزار شد، شركت نمود.

رييس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك ، گمرك نروژ  بوده و گمرك ايران به عنوان نماينده كشورهاي منطقه آسيا و اقيانوسيه در اين اجلاس براي بررسي عملكرد مديريتي سازمان جهاني گمرك حضور يافت. تعداد 12  كشور از طرف مجموع 180 كشور عضو سازمان در اين اجلاس نحوه اجراي طرح استراتژيك سه ساله و ميزان موفقيت آن سازمان در ارتباط با برخورد و كمك به حل چالش هاي گمركات را ارزيابي و حسابرسي مي كنند.
 بررسي و مرور فعاليت هاي سال گذشته ميلادي و صدور توصيه هاي اين كميته به دبيركل سازمان جهت اجرا در سال جاري از وظايف اين كميته است كه اهرمي تاثير گذار بر اين سازمان و مقامات آن محسوب مي گردد. توصيه ها و نظرات گمرك ايران در مورد كاهش ريسك هاي چالشي كه سازمان جهاني گمرك با آنها روبروست، گمرك ايران را به عضوي موثر و مهم در منطقه آسيا و اقيانوسيه تبديل نموده است.
گمرك ايران براي بهبود عملكرد سازمان جهاني گمرك پيشنهاداتي در مورد شاخص هاي كليدي عملكرد در  طرح استراتژيك  سازمان در زمينه فعالان اقتصادي مجاز ، پيگيري اجراي صحيح كنوانسيون ها توسط گمركات كشورها به ويژه كنوانسيون كيوتو تجديد نظر شده ، بهبود سياست ارتباطات ، ساختار كميته هاي تخصصي به ويژه كميته فناوري اطلاعات، رتبه بندي گمركات كشورها، و ارتقاء امنيت فناوري اطلاعات سازمان جهاني گمرك مطرح نمود كه مورد استقبال اعضاي كميته  حسابرسي و معاون سازمان جهاني گمرك قرار گرفت.
 همچنين در حاشيه اجلاس، دكتر كرباسيان نسخه فارسي يادداشت هاي توضيحي سيستم هماهنگ را به موجيكا معاون سازمان جهاني گمرك اهدا نمود.
در اين اجلاس رئيس كل گمرك ايران را آقايان محمد روحي صفت مشاور امور بين الملل و عبدالعزيز يوسفي مسئول پيگيري امور سازمان جهاني گمرك و عزيز منصوري نماينده سفارت ايران در بلژيك همراهي مي كردند.
با توجه به اجراي پروژه هاي مدرنيزاسيون و الكترونيكي نمودن ترخيص گمركي توسط گمرك ايران و ارزيابي مثبت اين اقدامات توسط كارشناسان سازمان جهاني گمرك در اواخر سال ميلادي گذشته، و نيز حضور فعال و موثر در كميته حسابرسي، گمرك ايران به شاخصي در ميان گمركات دنيا تبديل شده است.
 
شركت دكتر كرباسيان در هفتاد و هفتمين اجلاس ITC
 
همچنين دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در هفتادمين سالگرد تأسيس كميته حمل‌ونقل ITC همزمان با هفتاد و هفتمين اجلاس ITC به دعوت "فريز باخ" دبير اجرايي UNECE شركت كرد.

 

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/8  | ۱۲ | نویسنده : krgs |

كارنامه تجارت خارجي كشور در 11 ماهه سال جاري منتشر شد

كارنامه تجارت خارجي كشور در 11 ماهه سال جاري منتشر شد

گمرك ايران كارنامه تجارت خارجي كشور را در 11 ماهه سال جاري منتشر كرد.

بر اين اساس صادرات غير نفتي ايران به 38 ميليارد و492 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 21 صدم درصد افزايش داشته است.
ميزان واردات ايران در مدت ياد شده به  38 ميليارد و 415 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه بامدت مشابه سال قبل 3 و 47 صدم درصد رشد داشته است.
مازاد تراز تجاري ايران در اين مدت به مثبت 77 ميليون دلار رسيد كه نشان مي دهد تراز تجاري كشورمان همچنان مثبت است.
ارزش دلاري تجارت خارجي ايران در 11 ماهه سالجاري در مجموع به 76 ميليارد و 907 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با پارسال يك و 8 دهم درصد رشد داشته و تجار ايراني يك ميليارد و 371 ميليون دلار بيشتر از پارسال با ساير كشورها تجارت داشته اند كه نشان دهنده بزرگتر شدن تجارت خارجي ايران طي يازده ماهه سالجاري است.مجموع ارزش تجارت خارجي ايران در 11 ماهه سال گذشته 75 ميليارد و 536 ميليون دلار بود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/7  | ۱۰ | نویسنده : krgs |

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

دكتر كرباسيان رييس كل گمرك ايران با امبرتو دوپرتو دبيركل سازمان حمل و نقل بين الملي جاده اي( ايرو) در ژنو سوييس ديدار و گفت وگو كرد.

در اين ديدار دبير كل ايرو موفقيت گمرك جمهوري اسلامي ايران را در اجراي الكترونيكي تير (اي تير) با كشور تركيه را براي ۷۰  عضو كنوانسيون بسيار  جالب توجه دانست و اعلام كرد؛ با وجودي كه از سال ۲۰۰۲ بحث الكترونيكي كردن تير مطرح بود اجراي آن توسط گمرك جمهوري اسلامي ايران به عنوان پيشرو در الكترونيكي كردن تير باعث تحسين اعضا و ترغيب آنها براي گسترش تير الكترونيكي شد به گونه اي كه كشورهايي كه متقاضي اجراي اي تير هستند رو به افزايش است چرا كه در آينده مجبور به حذف سيستم هاي قديمي كاغذي هستيم چون امنيت و سهولت كار در الكترونيكي شدن است.
.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/5  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

فراخوان تصدي پست كارشناس فني نمانكلاتور سازمان جهاني گمرك

فراخوان تصدي پست كارشناس فني نمانكلاتور سازمان جهاني گمرك

سازمان جهاني گمرك از كشورهاي عضو براي تصدي پست كارشناس فني نمانكلاتور در زمينه شيمي دعوت مي نمايد تا در صورت واجد شرايط بودن نسبت به تكميل فرم درخواست اقدام نمايند.

شرايط احراز :
  دارا بودن مدرك دانشگاهي در علوم شيمي و يا تجربه كاري مشابه، آشنايي كامل با سيستم هماهنگ شده خصوصا بخش شيمي (فصول 25 الي 40) و تجربه كاري در زمينه طبقه بندي كالا در سطح ملي و ترجيحا در لابراتوار گمركي و يا در سطح بين المللي در 5 سال اخير
  دارا بودن دانش كافي در خصوص قسمتهاي V, VII و نيز آشنايي كامل با ديگر بخشهاي سيستم هماهنگ شده
 تسلط كامل (نوشتاري و صحبت كردن) به يكي از زبانهاي رسمي سازمان جهاني گمرك (انگليسي يا فرانسه) و داشتن دانش كاري در ديگر زبان
 دارا بودن قوه تحليلي بالا و مهارتهاي ارتباطي و نوشتاري


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/5  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در راس هياتي در يازدهمين اجلاس سالانه كميته حسابرسي كه در تاريخ 21-20 فوريه 2017 در بروكسل بلژيك برگزار شد، شركت نمود

رييس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك ، گمرك نروژ  بوده و گمرك ايران به عنوان نماينده كشورهاي منطقه آسيا و اقيانوسيه در اين اجلاس براي بررسي عملكرد مديريتي سازمان جهاني گمرك حضور يافت. تعداد 12  كشور از طرف مجموع 180 كشور عضو سازمان در اين اجلاس نحوه اجراي طرح استراتژيك سه ساله و ميزان موفقيت آن سازمان در ارتباط با برخورد و كمك به حل چالش هاي گمركات را ارزيابي و حسابرسي مي كنند.
 بررسي و مرور فعاليت هاي سال گذشته ميلادي و صدور توصيه هاي اين كميته به دبيركل سازمان جهت اجرا در سال جاري از وظايف اين كميته است كه اهرمي تاثير گذار بر اين سازمان و مقامات آن محسوب مي گردد. توصيه ها و نظرات گمرك ايران در مورد كاهش ريسك هاي چالشي كه سازمان جهاني گمرك با آنها روبروست، گمرك ايران را به عضوي موثر و مهم در منطقه آسيا و اقيانوسيه تبديل نموده است.
گمرك ايران براي بهبود عملكرد سازمان جهاني گمرك پيشنهاداتي در مورد شاخص هاي كليدي عملكرد در  طرح استراتژيك  سازمان در زمينه فعالان اقتصادي مجاز ، پيگيري اجراي صحيح كنوانسيون ها توسط گمركات كشورها به ويژه كنوانسيون كيوتو تجديد نظر شده ، بهبود سياست ارتباطات ، ساختار كميته هاي تخصصي به ويژه كميته فناوري اطلاعات، رتبه بندي گمركات كشورها، و ارتقاء امنيت فناوري اطلاعات سازمان جهاني گمرك مطرح نمود كه مورد استقبال اعضاي كميته  حسابرسي و معاون سازمان جهاني گمرك قرار گرفت.
 همچنين در حاشيه اجلاس، دكتر كرباسيان نسخه فارسي يادداشت هاي توضيحي سيستم هماهنگ را به موجيكا معاون سازمان جهاني گمرك اهدا نمود.
در اين اجلاس رئيس كل گمرك ايران را آقايان محمد روحي صفت مشاور امور بين الملل و عبدالعزيز يوسفي مسئول پيگيري امور سازمان جهاني گمرك و عزيز منصوري نماينده سفارت ايران در بلژيك همراهي مي كردند.
با توجه به اجراي پروژه هاي مدرنيزاسيون و الكترونيكي نمودن ترخيص گمركي توسط گمرك ايران و ارزيابي مثبت اين اقدامات توسط كارشناسان سازمان جهاني گمرك در اواخر سال ميلادي گذشته، و نيز حضور فعال و موثر در كميته حسابرسي، گمرك ايران به شاخصي در ميان گمركات دنيا تبديل شده است.
 
شركت دكتر كرباسيان در هفتاد و هفتمين اجلاس ITC
 
همچنين دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در هفتادمين سالگرد تأسيس كميته حمل‌ونقل ITC همزمان با هفتاد و هفتمين اجلاس ITC به دعوت "فريز باخ" دبير اجرايي UNECE شركت كرد.

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/4  | ۱۰ | نویسنده : krgs |

ديدار دكتر كرباسيان با دبير كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل

ديدار دكتر كرباسيان با دبير كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل

دكتر مسعود كرباسيان رييس كل گمرك ايران با كريستين فريز باخ دبير اجرايي كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل در مقر سازمان ملل ژنو در سوييس ديدار و گفت وگو كرد.

در اين ملاقات كريستين فريز باخ از پذيرش دعوت جهت شركت در اجلاس وزيران توسط آقاي دكتر كرباسيان تشكر كرد و سپس با تبريك اجراي موفقيت آميز فاز دو اي تير (E_TIR)عنوان كرد ; اين اقدام نشان دهنده پيشرو بودن گمرك جمهوري اسلامي ايران است.
 همچنين دبير اجرايي كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل  انتخاب نماينده ايران در شوراي اجرايي كنوانسيون تير را به دكتر كرباسيان تبريك گفت و خواستار ادامه همكاري نزديك گمرك ايران و UNECE  شد.
 دكتر كرباسيان رييس كل گمرك ايران  هم با برشمردن ويژگي هاي ايران و قرار گرفتن در مسير كريدورهاي مهم منطقه اي بر عزم گمرك ايران در ايجاد تسهيلات با اجراي پنجره واحد و تبادل الكترونيكي اطلاعات با هدف  بسط و توسعه ترانزيت در منطقه تاكيد كرد.
همچنين دكتر كرباسيان موفيقت پروژه اي تير در گمرك جمهوري اسلامي ايران وآمادگي براي اجراي آن با ساير كشورها را مورد تاكيد قرارداد و خواستار ادامه همكاري با UNECE  شد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/4  | ۱۰ | نویسنده : krgs |

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

دكتر كرباسيان رييس كل گمرك ايران با امبرتو دوپرتو دبيركل سازمان حمل و نقل بين الملي جاده اي( ايرو) در ژنو سوييس ديدار و گفت وگو كرد.

در اين ديدار دبير كل ايرو موفقيت گمرك جمهوري اسلامي ايران را در اجراي الكترونيكي تير (اي تير) با كشور تركيه را براي ۷۰  عضو كنوانسيون بسيار  جالب توجه دانست و اعلام كرد؛ با وجودي كه از سال ۲۰۰۲ بحث الكترونيكي كردن تير مطرح بود اجراي آن توسط گمرك جمهوري اسلامي ايران به عنوان پيشرو در الكترونيكي كردن تير باعث تحسين اعضا و ترغيب آنها براي گسترش تير الكترونيكي شد به گونه اي كه كشورهايي كه متقاضي اجراي اي تير هستند رو به افزايش است چرا كه در آينده مجبور به حذف سيستم هاي قديمي كاغذي هستيم چون امنيت و سهولت كار در الكترونيكي شدن است.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/4  | ۱۰ | نویسنده : krgs |

بررسي تجربه‌هاي جهاني در مديريت پنجره واحد گمركي

بررسي تجربه‌هاي جهاني در مديريت پنجره واحد گمركي

در گذشته فرآيندهاي ترانزيت، صادرات و واردات در كشور ما بسيار طولاني بود، به‌طوري كه علاوه بر وقت‌گير بودن و هدر دادن زمان، هزينه زيادي را به اقتصاد و تجارت كشور تحميل مي‌كرد.

در اين ميان، استقرار پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك به‌عنوان يكي از بهترين رويكردهاي ممكن براي حل چنين مشكلي كه در چارچوب آن، تجار بتوانند اطلاعات مرتبط تجاري يا اسناد مورد نياز را تنها يكبار و از طريق درگاه واحد ارائه كنند و ارتباط طرفين درگير در حوزه تجارت از طريق اين سامانه به‌صورت الكترونيكي برقرار شود، مورد توجه قرار گرفت.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/12/2  | ۱۰ | نویسنده : krgs |

كشف محموله قاچاق سازمان يافته توسط گمرك با همكاري پليس آگاهي

كشف محموله قاچاق سازمان يافته توسط گمرك با همكاري پليس آگاهي

گمرك ايران از كشف يك محموله قاچاق سازمان يافته با همكاري پليس آگاهي نيروي انتظامي خبر داد.

محموله ترانزيتي مغز گردو كه در يك مرحله از گمرك باشماق به منطقه ويژه اقتصادي سرخس ترانزيت شده بود، مجدداً به استناد مجوز قرنطينه نباتي داير بر عودت كالا به مبدأ جهت ترانزيت و خروج از مرز مهران از گمرك سرخس خارج مي‌گردد. مأموران گمرك كه اين محموله را رصد الكترونيكي مي‌كردند به موضوع مشكوك و محموله را رديابي مي‌كنند. حسب نقشه از قبل طراحي شده، صاحب كالا قصد تخليه كالا در تهران را داشته كه باهوشياري مأمورين خدوم گمرك كشف مي‌گردد. بلافاصله موضوع جهت اقدام لازم از سوي گمرك سرخس به دفتر نظارت بر ترانزيت گمرك جمهوري اسلامي ايران منعكس كه دفتر مذكور، اطلاعات لازم درخصوص مشخصات محل، كاميون و راننده را از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي استخراج و در اختيار پليس آگاهي نيروي انتظامي جهت انجام اقدامات قانوني و توقيف محموله در محل قرار مي‌دهد. پس از آن با تلاش به عمل آمده و اقدام به موقع نيروي انتظامي، متخلفين كه با هويت معلوم در شهرستان اسلامشهر اقدام به پاره نمودن سيم چادر كاميون نموده بودند، در حين تخليه كالا دستگير شدند.
اين محموله نمونه‌اي از همكاري مشترك گمرك و پليس در كشف محموله‌هاي ترانزيتي قاچاق به شمار مي‌رود كه جا دارد از همكاري بسيار خوب پليس آگاهي نيروي انتظامي  در اين خصوص تقدير و تشكر به عمل آيد.

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/24  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

كنترل قبض انبار در گمرك شهيد رجايي مكانيزه شد

كنترل قبض انبار در گمرك شهيد رجايي مكانيزه شد

كنترل قبوض انبار صادره در گمرك شهيد رجايي بندرعباس از طريق پنجره واحد تجارت فرامرزي مكانيزه شد.

گمرك جمهوري اسلامي ايران براساس تفاهم‌نامه مشترك تبادل اطلاعات با  سازمان بنادر و دريانوردي از تاريخ 18 بهمن ماه سال‌جاري كنترل  قبوض انبار صادره در گمرك شهيد رجايي بندرعباس  را از طريق پنجره واحد تجارت فرامرزي مكانيزه نمود. بر اين اساس كليه قبوض انبار به محض صدور توسط سازمان بنادر و دريانوردي به پنجره واحد تجارت فرامرزي  ارسال شده و امكان استفاده مكرر از قبض انبار ميسر نخواهد بود . در اين راستا پس از تنظيم  اسناد  و اخذ كوتاژ، اطلاعات مربوطه براي سازمان بنادر ارسال و لذا هيچ گونه تغييراتي بر روي قبوض انبار قابل اعمال نخواهد بود. پس از اجراي موفقيت‌آميز طرح مذكور در بندر شهيد رجايي، اين امر در كليه بنادر كشور به اجرا گذاشته خواهد شد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/24  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

گزارش رسمي گمرك از اجراي موفق پنجره واحد تجارت فرامرزي در ايران

گزارش رسمي گمرك از اجراي موفق پنجره واحد تجارت فرامرزي در ايران

سازمان جهاني گمرك (WCO) در گزارشي رسمي اجراي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك ايران را موفقيت‌آميز توصيف كرد.

كارشناسان ارشد سازمان جهاني گمرك كه چندي پيش با هدف عارضه‌يابي در مورد مدرنيزاسيون گمرك ايران، اجراي پنجره واحد تجاري و موافقت‌نامه تسهيل تجارت به تهران سفر كرده و با مسئولان و مديران گمرك كشورمان ديدار نموده بودند، پس از بازگشت به بلژيك (مقر سازمان جهاني گمرك) در گزارشي به ارزيابي نتايج اين سفر و عملكرد گمرك ايران پرداختند و در مجموع اقدامات انجام شده در قالب سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي را مثبت خواندند.
اين گزارش روز گذشته رسما از سوي سازمان جهاني گمرك(wco) منتشر شد كه يكي از مهمترين محورهاي اين گزارش به اجراي موفق پنجره واحد تجاري در گمرك ايران اختصاص دارد. در بخشي از اين گزارش درخصوص اجراي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك ايران آمده است:
گمرك جمهوري اسلامي ايران سيستم جامع يكپارچه ترخيص گمركي (ICCS) را با همكاري دانشگاه تهران ايجاد نموده و در زمان كوتاهي با ساير سازمان‌هاي مرتبط جهت دستيابي به يك سيستم مدرن پنجره واحد، هماهنگي‌هايي انجام داده كه در آن ارائه اسناد فيزيكي حذف شده است. اين سيستم قادر است حقوق گمركي و 26 نوع عوارض را از طرف ساير سازمان‌ها وصول نمايد. يك كاركرد جالب در اين سيستم، امكان انجام گفت‌وگو و ارتباط فوري بين گمرك، واردكننده و ساير سازمان‌هاي دولتي است. گمرك ايران از طريق سيستم پنجره واحد و ساده كردن رويه‌هاي گمركي، زمان انجام براي ترخيص را به شدت كاهش داده است. در حال حاضر در مسير سبز گمركي 48 درصد اظهارنامه‌ها بدون دخالت انسان پردازش و ترخيص مي‌شود.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/24  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

بازديد معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران از گمرك غرب تهران

بازديد معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران از گمرك غرب تهران

معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران در رأس هياتي مركب از مديران ارشد حوزه معاونت مزبور از گمرك غرب تهران بازيد كرد.

محمدرضا اسدي مدير گمرك غرب تهران در حاشيه اين بازديد ضمن تبريك ايام‌الله دهه فجر به ارائه گزارش مبسوطي درخصوص احيا مجدد اين گمرك و بازسازي و تجهيز آن پرداخت و با توجه به فعاليت‌هاي گمرك در كليه رويه‌هاي موضوع ماده 47 قانون تأكيد كرد كه گمرك غرب پايلوت اغلب زيرسامانه‌هاي سامانه جامع امور گمركي بوده و با استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي سامانه و با حداقل نيروي انساني موفق به تحقق كل درآمد پيش‌بيني شده در ده ماهه سال‌جاري گرديده كه در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته به ميزان 81 درصد رشد داشته است.
در اين بازديد دكتر مقدسي معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران، از كليه بخش‌هاي صادرات، واردات، ترانزيت و همچنين ساير بخش‌هاي اداري و مالي بازديد به عمل آورد و با توجه به اينكه اكثر خدمت‌گيرندگان گمرك غرب را واحدهاي توليدي تشكيل مي‌دهند رهنمودهاي لازم را درخصوص ارائه تسهيلات و خدمات به منظور حمايت بيش از پيش از واحدهاي توليدي ارائه نمود. در اين بازديد زبيدي مديركل دفتر مبارزه با جرائم سازمان يافته، كاوه مديركل دفتر بازرسي و مديريت عملكرد، دهقان مديركل دفتر بازبيني و حسابرسي، صدريخواه مديركل دفتر نظارت بر ترانزيت و نقدي مديركل دفتر حقوقي گمرك ايران، معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران را همراهي مي‌كردند. در پايان بازديد با تشكيل كميته كاري هريك از مديران ضمن ابراز رضايتمندي از نحوه ارائه خدمات گمركي به بيان نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند. در خاتمه دكتر مقدسي با تحليل گزارش ارائه شده توسط مديريت گمرك غرب توصيه‌هاي لازم را در جهت پيشبرد اهداف سازماني بيان نمود و اظهار اميدواري كرد روند پيشرفت امور همچنان در جهت بهبود مستمر ادامه يابد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/24  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

استعلام الكترونيكي روزانه 10000 محموله از طريق پنجره واحد گمركي

استعلام الكترونيكي روزانه 10000 محموله از طريق پنجره واحد گمركي

گمرك ايران اعلام كرد: روزانه به طور ميانگين10000 محموله در سراسر كشور از طريق پنجره واحد گمركي و سامانه جامع گمركي استعلام مي شود.

بر اين اساس پنجره واحد گمركي وسامانه جامع گمركي در كمتر از يك دقيقه پاسخ هر استعلام را از طريق پيامك و بدون دخالت عوامل انساني و به صورت اتوماتيك در اختيار واحد استعلام‌كننده قرار مي‌دهد كه بخش عمده‌اي از اين محموله ها به ظن قاچاق در بررسي كنترل تردد حامل‌ها توقيف و جهت تعيين تكليف، مأموران نيروي انتظامي از طريق پنجره واحد گمركي و سامانه جامع گمركي موضوع را استعلام مي‌كنند.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/21  | ۰۵ | نویسنده : krgs |

وظايف جديد گمرك با توسعه مناطق آزاد، بازارچه‌ها و مشكلات كوله‌بران

وظايف جديد گمرك با توسعه مناطق آزاد، بازارچه‌ها و مشكلات كوله‌بران

 

مراسم توديع و معارفه مديران دفاتر صادرات و واردات گمرك ايران با حضور معاون فني و امور گمركي و تني چند از مديران ستادي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ، فرود عسگري معاون فني و امور گمركي  در اين مراسم با اشاره به دشواري كار در گمرك گفت: گمرك سازماني حساس، پيچيده و با كاركردهاي مختلف است. زماني در 70 گمرك كشور حجم عمليات تجارت خارجي زير 10 ميليارد دلار در سال بود و ما فقط يك منطقه ويژه اقتصادي سيرجان را داشتيم، اما الان حدود 65 منطقه مصوب داريم كه نزديك به 22 منطقه آن تجاري است. اينها باعث شده تا وظايف گمرك اضافه شود، ضمن اينكه حجم تجارت خارجي ايران به بيش از 100 ميليارد دلار در سال افزايش يافته است. در حالي كه تجهيزات آن زياد توسعه پيدا نكرده است.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1395/11/21  | ۰۵ | نویسنده : krgs |
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>