در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

صادرات كنسانتره آهن مشمول عوارض صادراتي نيست

صادرات كنسانتره آهن مشمول عوارض صادراتي نيست

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ، پيش از اين ليست اقلام مشمول عوارض صادراتي اعلام شد كه از اين ليست كنسانتره آهن حذف شده است.

با اينكه موضوع كاهش عوارض صادرات كنسانتره آهن پيش از اين به شوراي اقتصاد ارائه شده بود، اين شورا با حذف عوارض صادراتي اين محصول معدني موافقت كرد و همچنان اين مصوبه پابرجاست و ملاك عمل در گمرك است.
موضوع وضع عوارض صادراتي بر اين ماده معدني همچنان يكي از مسايل مورد بحث ميان معدن‌كاران و توليدكنندگان محصولات فولادي است و نظرات متعددي درخصوص چگونگي صادرات اين محصول معدني مطرح مي‌شود، با اين وجود فعلاً آخرين تصميم حذف عوارض صادراتي اين محصول بوده و مصوبه جديدي به گمرك ابلاغ نشده است.

منبع:‌اخبار گمرك

 


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۰:۳۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

واردات محصولات آرايشي بهداشتي تحت نظارت سازمان غذا و دارو

واردات محصولات آرايشي بهداشتي تحت نظارت سازمان غذا و دارو

واردات محصولات آرايشي، بهداشتي و دارويي از ابتداي درخواست تا انتهاي تشريفات گمركي و توزيع تحت نظارت سازمان غذا و دارو انجام مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، براساس مندرجات فصول 33 و 34 مقررات صادرات و واردات، واردات محصولات آرايشي و بهداشتي موكول به رعايت ماده 16 قانون مواد خوردني، آشاميدني و آرايشي است و گمرك موظف است پس از اخذ مجوز و تأييديه سازمان غذا و دارو نسبت به ترخيص‌ آنها اقدام نمايد، در اين خصوص تاكنون هيچ‌گونه گزارشي مبني بر ترخيص لوازم بهداشتي و آرايشي بدون اخذ مجوز سازمان غذا و دارو از سوي مراجع رسمي و حتي سازمان غذا و دارو به گمرك گزارش نشده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۸:۵۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

توضيحات معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص يك خبر

توضيحات معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص يك خبر

 

معاون وزير بهداشت و رئيس سازمان غذا و دارو درخصوص مبارزه با قاچاق كالاهاي سلامت اظهارداشت: ضروري است كه اتخاذ هر تصميمي در اين حوزه حتماً با حضور مسئولين گمرك جمهوري اسلامي صورت گيرد.

دكتر ديناروند با بيان اينكه راه‌هاي متعدد و متنوعي براي قاچاق وجود دارد، اضافه كرد: مرزهاي طولاني كشور متأسفانه به‌طور كامل قابل كنترل نيستند و حتي ممكن است از راه‌هاي رسمي مانند مناطق آزاد و ويژه، بازارچه‌هاي مرزي و... هم سوءاستفاده شود.
وي گفت: اخيراً ارتباط برخط سامانه متمركز گمرك و سازمان غذا و دارو برقرار شده و جلوي بسياري از سوءاستفاده‌ها گرفته شده است.
وي از همكاري و هماهنگي خوبي كه بين دستگاه‌هاي مختلف به‌خصوص گمرك جمهوري اسلامي و تعزيزات حكومتي و دستگاه‌هاي اطلاعاتي، امنيتي و انتظامي با سازمان غذا و دارو وجود دارد تشكر كرد.
همچنين دكتر ديناروند در تمامس با مسئولان گمرك از برداشت رسانه‌ها در مورد توضيحات در يك جلسه ابراز تعجب كرد و گفت: موضوعات مطرح شده توسط رسانه‌ها درست نيست و من توضيح دادم كه راه هاي قاچاق متعدد است.
رئيس سازمان غذا و دارو ابراز داشت: صحبت‌هايي كه به نقل از بنده درخصوص گمرك نقل شده را تكذيب مي‌كنم زيرا واقعاً حرف‌هاي من اين نبوده است.

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۷:۰۳ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تسهيل تجارت ايران و روسيه با ايجاد كريدور سبز

دفتر همكاري‌هاي بين‌الملل گمرك ايران ميزبان 11 شركت صادركننده بزرگ ايران به روسيه بود و موضوعاتي درباره تسهيل تجارت در چارچوب كريدور سبز گمركي با صادركنندگان مطرح شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، گمركات ايران و روسيه قرار است كه در قالب همكاري‌هاي جديد كريدور سبز را شش ماه به صورت آزمايشي راه‌اندازي كنند و صادركنندگان ايراني به‌راحتي بتوانند از اين روش كالاي خود را بدون معطلي انجام دهند.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۷:۳۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي

 

فهرست اقلام مشمول عوارض صادراتي اعلام شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۳:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

رتبه جهاني گمرك ايران در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق

رتبه جهاني گمرك ايران در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق

مركز اطلاعات و امنيت سازمان جهاني گمرك در تازه‌ترين رده‌بندي جهاني رتبه گمركات را در مبارزه با تخلفات گمركي و قاچاق اعلام كرد. بر اين اساس گمرك ايران پس از نيوزلند و پاكستان رتبه سوم را كسب كرده است.

رتبه سوم گمرك ايران رسماً در بيست و هشتمين اجلاس رابطين ملي رايلو آسيا و اقيانوسيه (RILO A/P) در سئول پايتخت كشور كره جنوبي اعلام شد.
در اين اجلاس، اعضا ضمن تشريك تجارب خود در امر مقابله با تخلفات گمركي با آخرين روش‌ها و عمليات مربوطه در حوزه تخلفات گمركي آشنا شدند و گزارشي از كشفيات و فعاليت‌هاي گمرك ايران در حوزه مقابله با تخلفات گمركي، مواد مخدر، انواع پيش‌ساز و روان‌گردان توسط رابط ملي گمرك ايران به اعضاي شركت‌كننده در اجلاس ارائه شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۱:۴۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

گمرك در دو سال اخير نمره قبولي گرفت

گمرك در دو سال اخير نمره قبولي گرفت

رئيس كنفدراسيون صادرات ايران گفت: اقدامات گمرك در طول دو سال اخير بسيار چشمگير و عالي بوده و روند صادرات به آساني انجام مي‌شود.

محمد لاهوتي افزود: طي دو دهه اخير مي‌توان گفت كه هر روز شاهد تسهيلات گمركي به منظور كاهش روند صادرات بوديم و اكنون با الكترونيكي شدن گمرك پروسه صادرات در كوتاه‌ترين زمان انجام مي‌شود.
وي تأكيد كرد: در بخش صادرات با اقداماتي كه گمرك انجام داده مشكلي نيست و روش‌هاي خوبي براي كوتاه كردن زمان صادرات انجام شده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۱۴:۱۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

نحوه محاسبه تعرفه واردات انواع تلفن همراه در گمرك

نحوه محاسبه تعرفه واردات انواع تلفن همراه در گمرك

 

تعرفه واردات انواع گوشي تلفن همراه 5 درصد به ازاي هر دستگاه است.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، انواع گوشي‌هاي تلفن همراه در رديف تعرفه‌اي 85171210 جدول مقررات صادرات و واردات و سيستم بين‌المللي هماهنگ شده طبقه‌بندي كالا طبقه‌بندي مي‌شود.
 واردات انواع گوشي تلفن همراه مشمول 5 درصد حقوق ورودي بوده و علاوه بر آن 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده و همچنين 4 درصد ماليات علي‌الحساب نيز تعلق مي‌گيرد.
بنابراين گزارش، هم‌اكنون واردات اكثر برندهاي معروف انواع گوشي‌هاي تلفن همراه به صورت رسمي و قانوني آزاد است و اجازه ثبت سفارش داده مي‌شود.
گوشي‌هاي تلفن همراه به هنگام ورود در گمرك به لحاظ فني توسط نمايندگان شركت ارتباطات زيرساخت تست فني مي‌شود تا به لحاظ طول موج مجوز تاييديه اين شركت صادر شود.
در حال حاضر امكان ثبت سفارش انواع گوشي‌هاي تلفن همراه آيفون ازجمله آيفون 7 وجود دارد.
اين گزاش مي‌افزايد، در صورت واردات رسمي و قانوني انواع گوشي‌هاي تلفن همراه شماره شناسه بين‌المللي آنها در بانك اطلاعات گمرك ثبت مي‌شود.
ملاك دريافت حقوق و عوارض گمركي از گوشي‌هاي وارداتي ارزش پايه‌اي است كه توسط گمرك تعيين و بر پايه آن 5 درصد حقوق ورودي دريافت مي‌شود.
مبناي محاسبه نرخ ارز براي دريافت حقوق و عوارض گمركي نرخي است كه از طرف بانك مركزي اعلام مي‌شود.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۱۲:۲۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

20 تن گردوي قاچاق در گمرك تمرچين كشف شد

20 تن گردوي قاچاق در گمرك تمرچين كشف شد

مرحمت سلميان‌نژاد مدير گمرك تمرچين پيرانشهر از كشف 20 تن گردوي قاچاق توسط مأموران اين گمرك خبر داد.

وي افزود: اين مقدار گردو از مبادي رسمي به عنوان كالاي برگشتي از محل پروانه صادراتي وارد قلمرو گمركي شده و اظهار گرديده بود و با توجه به اينكه كالا از نوع كالاهاي ريسك‌پذير است دستور بررسي دقيق درخصوص اصالت پروانه صادراتي و مطابقت كالاي صادراتي با كالاهاي وارد شده صادر شد.
مدير گمرك تمرچين افزود: با بررسي‌هاي به عمل آمده معلوم شد كالاي وارد شده، كالاي ايراني نبوده و صاحب كالا با استفاده از شمول معافيت با تسليم اظهارنامه خلاف قصد تضعيع حق و حقوق دولت را داشته است، لذا طبق بند «خ» ماده 113 قانون امور گمركي صورتجلسه قاچاق تنظيم شد.
سليمان‌نژاد ارزش كالاي كشف شده بدون احتساب جريمه كالاي قاچاق را بالغ بر چهار ميليارد ريال اعلا كرد و پرونده جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذي‌صلاح ارجاع شد.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۱۰:۴۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

افزايش 37 درصدي درآمدهاي گمركي در سال‌جاري

افزايش 37 درصدي درآمدهاي گمركي در سال‌جاري

 

گمرك ايران از افزايش 37 درصدي درآمدهاي گمركي در سال‌جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، مهم‌ترين دليل اين رشد در سال‌جاري به‌كارگيري سامانه‌هاي الكترونيكي و پنجره واحد تجارت فرامرزي جهت انجام تشريفات گمركي بوده است.
بنابراين گزارش، درآمدهاي گمركي از زمان راه‌اندازي سامانه جامع امور گمركي به دو برابر افزايش يافته و از رقم 7 هزار و 600 ميليارد تومان به 14 هزار ميليارد تومان رسيده و امسال هم شاهد افزايش 37 درصدي درآمدهاي گمركي تاكنون هستيم، اين در حالي است كه نرخ دلار بانكي كه مبناي محاسبه حقوق و عوارض گمركي قرار مي‌گيرد، تغيير چنداني از ابتداي سال‌جاري تاكنون نداشته است و ميزان واردات كشورمان هم نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.
سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي پس از روي كارآمدن دولت يازدهم به دستور دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران و با همكاري پژوهشكده سامانه‌هاي هوشمند دانشگاه تهران طراحي و راه‌اندازي شد.
بنابر اظهار صاحب‌نظران، مشاركت گسترده جوانان ايراني و تكيه بر دانش و توانمندي دانش‌پژوهان داخلي، يكي از مزيت‌هاي مهم و قابل تحسين اين سامانه به‌شمار مي‌رود كه حتي رؤساي چندين گمرك خارجي و معاون سازمان جهاني گمرك نيز اين توانمندي داخلي را قابل تحسين دانسته‌اند.
جدول زير درآمدهاي گمركي كشور را قبل و پس از راه‌اندازي سامانه جامع گمركي نشان مي‌دهد و نكته حائز اهميت اينكه در زمان راه‌اندازي اين سامانه نرخ ارز بانكي براي دريافت حقوق و عوارض گمركي 25000 ريال بوده است.
منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۰۹:۲۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>