در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

طرح جديد وزارت صنعت،گمرك و مركز اصناف براي حمايت از تجارت رسمي

همگام با برنامه‌هاي دولت براي حمايت از تجارت رسمي و مبارزه با عرضه كالاي قاچاق، طرح جديد وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرك و مركز اصناف و امور بازرگانان اجرايي مي‌شود.

براساس اين طرح كه حمايت ويژه ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به همراه دارد، واردات برندهاي خارجي انحصاراً توسط نمايندگي‌هاي رسمي، ثبت سفارش و اطلاعات آن در اختيار گمرك قرار مي‌گيرد و گمركات موظفند صرفاً كالا را براساس اطلاعات مندرج در ثبت سفارش كه در سامانه ثبتارش ثبت شده ترخيص نمايند.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۲۵:۰۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بانك اطلاعات سامانه الكترونيكي TSC

انقلاب ديجيتال در گمرك ايران صرفاً محدود به رويه‌هاي گمركي نبوده و حتي اين فن‌آوري چگونگي ارزشگذاري كالا را هم تحت پوشش خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ،  انجام اين اقدامات علاوه بر حذف سليقه‌هاي فردي در ارزشگذاري كالا موجب تسهيل و روان‌سازي تجارت شده و به اذعان بسياري عدالت در ارزشگذاري كالايي را به دنبال داشته است. خداكرم اسكندري مديركل دفتر بررسي و تعيين ارزش و تعرفه گمرك درخصوص مهمترين دستاورد گمرك الكترونيك در بخش ارزشگذاري كالايي بيشتر توضيح مي‌دهد:


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۲۲:۳۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تعرفه واردات انواع خودروهاي هيبريدي

تعرفه واردات انواع خوردهاي هيبريدي اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، خودروهاي سواري هيبريدي با حجم موتور1000تا 1500سي سي در رديف تعرفه 87032210، 1500تا 2000سي سي در رديف تعرفه 87032311 ،2000تا 2500 سي‌سي در رديف تعرفه 87032321 و بيشتر از 2500 تا 3000 سي‌سي در رديف تعرفه 87032331جداول تعرفه‌اي مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندي مي‌شوند.

واردات خودروهاي سواري هيبريدي مشمول 4 درصد حقوق ورودي به ازاي هر دستگاه برمبناي ارزش سيف است.
واردكنندگان خودروهاي هيبريدي مي‌بايست 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده و 4 درصد ماليات علي‌الحساب هم پرداخت كنند.
خودروهاي هيبريدي مجاز به واردات ابتدا در كميته فني خودرو بررسي و تصويب شده و سپس جهت اجرا به گمرك ابلاغ مي‌شود.
واردكنندگان خودروهاي هيبريدي در اولين گام مي‌بايست مجوز ثبت سفارش را از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ نمايند.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۲۰:۰۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

دو انتصاب جديد در گمرك

با صدور احكام جداگانه‌اي از سوي دكتر كرباسيان رئيس كل گمرك ايران، سرپرست گمرك استان قزوين و همچنين سرپرست دفتر نظارت بر ترانزيت منصوب شد.

براساس احكام يادشده عليرضا صدريخواه شيخ‌آبادي با حفظ پست سازماني به سرپرستي دفتر نظارت بر ترانزيت منصوب شده است. نامبرده پيش از اين مديركل گمرك استان قزوين بود.
همچنين طي حكم ديگري از سوي رئيس كل گمرك ايران، سرپرستي گمرك استان قزوين به رضا نيكروشت محول گرديده است.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۷:۱۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

ارزش گمركي خودروهاي هيبريدي اعلام شد

گمرك ايران ارزش گمركي خودروهاي سواري هيبريدي تويوتا را اعلام كرد.

ارزش گمركي خودروهاي سواري هيبريدي تويوتا را در ادامه مي بينيد:

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۸ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۰:۱۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

صادرات غير نفتي كشور به بيش از 31 ميليارد دلار رسيد

صادرات غير نفتي كشور به بيش از 31 ميليارد دلار رسيد

گزارش عملكرد تجارت خارجي كشور در 9 ماهه سال‌جاري منتشر شد.

گمرك ايران گزارش عملكرد تجارت خارجي كشور در 9 ماهه سال‌جاري را منتشر كرد.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران به نقل از دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات، صادرات غيرنفتي كشورمان در اين مدت با 9 و 5 صدم درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 31 ميليارد و 593 ميليون دلار رسيد، اين در حالي است كه روند واردات كشورمان كه در ماه‌هاي گذشته منفي بود در آبان ماه مثبت شده و در پايان آذر ماه با رشد 4 و 38 صدم درصدي همراه بود. براساس اين گزارش تشريفات گمركي 91 ميليون و 262 هزار تن كالاي صادراتي و 24 ميليون و 867 هزار تن كالاي وارداتي در گمركات سراسر كشور انجام شده است.
بنابراين گزارش رقم صادرات غيرنفتي كشورمان در نه ماهه سال گذشته 28 ميليارد و 970 ميليون دلار بود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۰:۴۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

ارزش گمركي خودروهاي سواري BMW

ارزش گمركي خودروهاي سواري BMW

دفتر بررسي و تعيين ارزش و تعرفه گمرك ، ارزش گمركي خودروهاي سواري BMW را اعلام كرد .

ليست ارزش گمركي خودروهاي سواري  BMW را در زير مي بينيد:

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ دى ۱۳۹۵ | ۰۲:۱۹:۰۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

رديابي كالاهاي مشمول قاعده 2 الف سيستم هماهنگ طبقه‌بندي كالا

رديابي كالاهاي مشمول قاعده 2 الف سيستم هماهنگ طبقه‌بندي كالا با كمك سامانه‌هاي الكترونيكي در گمرك امكان پذير شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، شركت‌هاي بزرگ براي گريز از پرداخت حقوق ورودي يا واضح تر بگوييم احتراز از سياست‌هاي مالي كشورهاي  بازار هاي هدف اقدام به  تفكيك و جداسازي قطعات هنگام ورود و مونتاژ دوباره آن در قلمرو گمركي مي‌نمايند. اين سياست‌هاي مالي مي‌تواند پشتيباني از توليد داخل و يا تامين منابع مالي مورد استفاده دولت باشد. در نظام هماهنگ طبقه‌بندي براي پيشگيري از چنين رويه‌اي چاره‌اي انديشيدند.
– قاعده 2 الف – اين قاعده گسترش‌دهنده قلمرو هر شماره نه تنها به كالاي كامل بلكه به اجزاء و قطعاتي است كه خصوصيت اساسي كالاي كامل را داشته باشند. در اين راستا اين شركت‌ها اقدام به  ورود كالاها به نام دو يا چند شخص حقيقي يا حقوقي مي‌نمايند. سازمان جهاني گمرك  به گمركات كشورها اختيار داده كه در اين مورد هم مي‌توانند  قاعده 2 الف را اجرا نمايند. با ايجاد سامانه جامع  امور گمركي آسانتر مي‌توان  به داده‌هايي در زمينه واردات  دست يافت، يعني ديگر امكان ورود كالاي كامل از يك برند به نام قطعات وجود ندارد. اينك با تجميع  اطلاعات با احراز اينكه  قطعه‌اي به نام شركتي و قطعات ديگر با كارت  يكبار مصرف وارد شوند در صورت  اثبات شمول قاعده 2 الف – كه خود مسئله‌اي فني و تخصصي است – موضوع  به عنوان تخلف  قابل پيگيري بوده و بايستي حقوق ورودي كالاي كامل به وسيله  شركت، برند يا نمايندگي آن پرداخت  شود. به زبان ساده مي‌توان گفت اگر صاحب كالا، كالايي مانند كولر را طي دو اظهارنامه به گمرك اظهار كند كه در يك اظهارنامه پنل داخلي با ماخذ حق ورودي 20درصد و در اظهارنامه ديگر قسمت بيروني با ماخذ حقوق ورودي 20درصد باشد، طبق قاعده 2 الف در هر دو اظهارنامه بايد جهت دريافت حقوق دولت تعرفه كالاي كامل، يعني كولر با ماخذ حقوق ورودي 40 درصد ملاك عمل قرار گيرد يا اينكه محرز شود اين قطعه را صاحب كالا با يك كارت بازرگاني ديگري وارد كرده است.ليكن چنانچه كالاي وارده به صورت SKD كه تحت عنوان اجزا و قطعات اظهار شده است به نحوي باشد كه شرايط اعمال قاعده 2- الف را داشته و اطلاع اظهاركننده درخصوص موضوع محرز باشد،مي‌توان مقررات فصل دوم از بخش هشتم قانون امور گمركي را اعمال نمود .ليكن با توجه به اينكه استنباط مشمول قاعده 2- الف در مورد كالا يك امر تخصصي بوده كه در صلاحيت گمرك است و تشخيص احراز به سادگي مقدور نمي‌باشد، در صورتي كه به تشخيص گمرك كالا مشمول قاعده 2- الف باشد، موضوع مشمول فصل اول از بخش هشتم قانون امور گمركي (ماده 108 قانون امور گمركي) مي‌باشد كه البته تشخيص گمرك يك نظريه قطعي تلقي نشده و صاحبان كالا حق اعتراض به نظريه را در كميسيون‌هاي بدوي و تجديدنظر رسيدگي به اختلافات گمركي و تا مرحله ديوان عدالت اداري خواهند داشت.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۹:۲۹ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

آزاد شدن صادرات 15 قلم از مشتقات مايع نفت و گاز

آزاد شدن صادرات 15 قلم از مشتقات مايع نفت و گاز

هرست 15 قلم كالاي خارج از شمول دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي جهت صادرات اعلام شد.

در راستاي اجراي ماده 20 دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي، ليست كالاهاي خارج از شمول اين دستورالعمل جهت صادرات  با توجه به استعلام به عمل آمده از سازمان ملي استاندارد، به شرح ذيل اعلام شد:
 1- تركيبات گلايكولي (مونو- دي- تري)، 2- تركيبات اتانول آمين‌ها (مونو- دي- تري)، 3- متانول، 4- ضديخ، 5- انواع اسيدها، 6- روغن ترمزي، 7- انواع رزين‌ها، 8- برش‌هاي كمتر از C5، 9- الكل‌ها و اكسو الكل‌ها، 10- اتيلن، 11- آلكيد اسيدها، 12- ايزومرهاي زايلن و مخلوط آنها (متا- ارتو- پارا)، 13- تولوئن و تركيبات آن، 14- هگزان و تركيبات آن و 15- وينيل استات مونومر
در همين زمينه عبدالرضا غلامي مديركل دفتر صادرات گمرك ايران با صدور بخشنامه‌اي، خارج شدن 15 قلم محموله‌هاي مايع نفت و گاز از ضوابط مندرج در  دستورالعمل پيشگيري از قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي توسط ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را به گمركات اجرايي ابلاغ كرد.
متن بخشنامه به شرح زير است: پيرو بخشنامه شماره 177830/194 موضوع ماده 20 اصلاحيه دستورالعمل پيشگيري و مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبكه فرآورده‌هاي نفتي يارانه‌اي، نامه شماره 2978 معاون محترم برنامه‌ريزي، نظارت و هماهنگي اقتصادي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز موضوع اعلام 15 قلم كالاهاي خارج از شمول دستورالعمل موصوف ارسال و  اعلام مي‌دارد در زمان انجام تشريفات صدور محموله‌هاي فوق‌الذكر پس از اخذ فاكتور به همراه آناليز مربوطه نمونه‌اي جهت تعيين نوع و ماهيت محموله اظهاري به آزمايشگاه استاندارد مستقر در گمرك ارسال و در صورت تأييد و مطابقت با محموله اظهاري با رعايت كليه ضوابط و مقررات مربوطه اقدام لازم معمول و درخصوص رديف‌هاي 5 (انواع اسيدها) و رديف 13 [(تولوئن و تركيبات آن) نسبت به رعايت ضوابط جاري مربوط به پيش‌سازهاي مواد مخدر (ضميمه شماره 6 فهرست مواد و داروهاي تحت كنترل تحت مراقبت هيأت بين‌المللي كنترل مواد مخدر كتاب مقررات صادرات و واردات) اقدام نمايند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۸:۳۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

آخرين خبر از صدور پروانه كارگزاران گمركي

آخرين خبر از صدور پروانه كارگزاران گمركي

 

1- پروانه‌هاي گمركي كارگزاران استان‌هاي هرمزگان، بوشهر و فارس به تدريج صادر و به استان‌هاي مربوط فرستاده خواهد شد.

خواهشمند است پيش از عزيمت براي تحويل كارت با حراست اين استان‌ها تماس حاصل فرماييد.
2- پروانه‌هاي كارگزاران از دو هفته آينده به تدريج از طريق مركز واردات و امور مناطق آزاد و ويژه فعال خواهد شد.

3- تاكنون بيش از 700 پروانه كارگزاران گمركي سال 95 صادر شده و در حال تحويل به آنان است.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ دى ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۶:۰۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>