در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

اطلاعات تكميلي از توقيف محموله ۱۵۰تني قاچاق موز

معاون وزير جهاد كشاورزي از توقيف محموله ۱۵۰ تني موز قاچاق در مرز بازرگان خبر داد.

محمد علي طهماسبي گفت: برخي واردكنندگان اين محصول در مرز قصد داشتند كم‌اظهاري كنند، اما گمرك با هوشياري با آنان برخورد كرد.
محمدعلي طهماسبي امروز در حاشيه اولين همايش كشت بافت درخصوص ورود دوباره ميوه‌هاي قاچاق به كشور اظهار كرد: با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سازمان تعزيرات حكومتي براي برخورد با قاچاق در بخش ميوه همكاري‌هاي گسترده‌اي انجام شد و بايد از فعاليت‌هاي آنها در اين خصوص قدرداني شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۵:۱۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق

 

يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق به كمك سامانه مانيتورينگ ترانزيت توسط مأموران گمرك كشف و ضبط شد.

يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي اقدام به اظهار ترانزيت داخلي يك كانتينر كالا با عنوان كارتن خالي در يكي از گمركات ورودي به مقصد يكي از گمركات داخلي مي‌كند كه مأموران گمرك با رصد اين محموله از اتاق مانيتورينگ دفتر نظارت بر ترانزيت مستقر در ستاد مركزي گمرك ايران به مغايرت اطلاعات ورودي مشكوك ومراتب را جهت بررسي و فك پلمپ كشور مبدأ و ارزيابي دقيق كالا به گمرك مبدأ اعلام مي كنند.
متعاقباً پس از ارزيابي كامل محموله توسط گمرك مبدأ مشخص مي‌گردد كه قسمت جلو درب ورودي كانتينر به طرز ماهرانه‌اي با كارتن خالي پوشانده شده است اما در رديف‌هاي انتهايي كارتن‌هاي حاوي لوازم آرايشي جاسازي شده است. با توجه به رويه ترانزيت و به استناد ماده 61 قانون امور گمركي و اظهار خلاف واقع توأم با اسناد خلاف، اين كالا مشمول قاچاق شده و پرونده قاچاق تشكيل و جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذيصلاح ارجاع مي‌شود.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۳:۴۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف ماده مخدر شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ توسط مأموران گمرك

مأموران گمرك ايران مقدار 3كيلو و 150 گرم ماده مخدر از نوع شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ كشف كردند.

مأموران گمرك مرز رازي در محوطه نقطه صفر مرزي ميان ايران و تركيه، ابتدا به يك خودروي سواري كاپوتاژي كه بدون سرنشين رها شده بود مشكوك و تصميم به بازرسي خودرو مي‌گيرند كه در بازرسي‌هاي فيزيكي مورد خاصي از خودرو كشف نمي‌شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۲:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي

گمرك ايران از اضافه شدن دو تبصره به مواد 82و87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي در راستاي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد داخل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، دولت با ابلاغ مصوبه‌اي دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي اضافه نمود.
با ابلاغ اين مصوبه و در راستاي حمايت از توليد داخل و سرعت در صدور 9 قلم كالاي كشاورزي مشمول قانون تمركز كه وزارت جهاد كشاورزي مسئوليت آن را عهده‌دار است انگيزه تبديل به ورود قطعي آن كاهش مي‌يابد. در حالي كه كشورمان توان بالايي را در توليد گندم ،برنج و ساير محصولات داراست منطقي است كه با حمايت تعرفه‌اي ميل به ورود قطعي اين قبيل كالاها از طريق رويه ورود موقت كاهش يابد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰:۴۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

مواد اوليه و تجهيزات خطوط توليد مستقيماً به درب خروج گمركات مي‌روند

فرود عسگري معاون فني و امور گمركي گمرك ايران در گزارشي آخرين اقدامات گمرك براي حمايت از واحدهاي توليدي را تشريح كرده است .

اين گزارش را در ادامه مي‌خوانيد:
«در بحث ترخيص كالاهاي واحدهاي توليدي بايد اشاره كنم كه اطلاعات آنها در سامانه جامع گمركي تجميع و خدمات ما به توليدكنندگان الكترونيكي شده است و براساس اين اطلاعات خيلي از آنها مشمول كار كارشناسي در گمرك نمي‌شوند و كسي كه مواد اوليه دارد يا تجهيزات خط توليد آورده است به محض اظهار به صندوق و درب خروج هدايت مي‌شود.
 در 40 روز اخير ميزان اظهارنامه‌هايي كه مشمول كارشناسي مجازي نمي‌شود، افزايش پيدا كرده است و چيزي نزديك به 47 درصد اظهارنامه‌هاي ما در گروهي قرار مي‌گيرد كه نيازي به كارشناسي ندارد و به كمك سامانه‌هاي الكترونيكي مستقيماً به صندوق و درب خروج مي‌رود و بارگيري مي‌شود. مانند مواد اوليه كارخانه‌ها، فعالان مجاز اقتصادي، كالاهاي سرمايه‌اي و... بنابراين چيزي حدود47 درصد اظهارنامه‌ها مشمول كار كارشناسي نمي‌شود. در واقع اين اعتمادي است كه گمرك به اين گروه از واردكنندگان كرده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۹:۰۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك

 

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك

فهرست نهايي مجوزهاي 37 گانه براي ترخيص كالا از گمرك اعلام شد.

يكي از نكات مهم در مورد ترخيص كالا از گمرك كه در پاره‌اي مواقع سبب كند شدن فرآيند ترخيص يا اصطلاحاً توقف كالا در گمرك مي‌شود، صدور مجوزهايي است كه بايد توسط سازمان‌ها و نهادهاي مختلف صادر و توسط صاحبان كالا يا نمايندگان آنها به گمرك ارائه شود. اين مجوزها عموماً جنبه كنترلي و بازرسي دارند و هدف از صدور آنها اين است كه كالاهاي وارداتي غيراستاندارد از نظر سلامتي، بهداشتي، ايمني، فرهنگي، زيست محيطي و ساير موارد وارد كشور نشود. قابل ذكر  است كه در مورد كالاهاي نيازمند ارائه مجوز تا زماني كه اين مجوزها به گمرك ارائه نشود، ترخيص آنها امكان‌پذير نيست و ممكن است به اين دليل مدت زيادي كالا در گمرك متوقف شود كه طبيعي است مسئوليت اين امر صرفاً متوجه صاحب كالا يا سازمان مجوزدهنده است و ارتباطي با گمرك و عملكرد آن ندارد. خوشبختانه با راه‌اندازي سامانه  الكترونيكي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك به نحو قابل توجهي از ميزان مشكلات صاحبان كالا براي دريافت مجوزهاي ورود كاسته شده و اين كار به صورت غيرفيزيكي از طريق اتصال سامانه مزبور به سيستم‌هاي الكترونيكي سازمان‌هاي همجوار صورت مي‌گيرد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۶:۵۹ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

انتصابات جديد

با صدور احكامي از سوي معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و سرپرست گمرك خسروي منصوب شدند.


براساس احكام ابلاغي علي رحيميان معاونت توسعه مديريت و منابع گمرك ايران، اكبر اكبرزاده به سمت مدير گمرك صادرات فرودگاه امام خميني(ره) و مسلم احمدي‌نصر به سرپرستي گمرك خسروي منصوب شدند.

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۹ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۰:۳۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اضافه شدن 28 گمرك به گمركات كارشناسي كشور

تعداد گمركاتي كه در آنها كارشناسي اظهارنامه‌ها به صورت مجازي انجام مي‌شود با اضافه شدن 28 گمرك جديد به 72 گمرك افزايش يافت.

يكي از اقدامات مهم گمرك در الكترونيكي كردن فرآيندهاي گمركي، موضوع كارشناسي متمركز يا Expert Pool است.
در گذشته بين كارشناس و ارباب‌رجوع ارتباط مستقيم در گمركات وجود داشت كه اين امر فساد را در سيستم اداري افزايش مي‌داد. اما با راه‌اندازي كارشناسي متمركز (مجازي) در گمرك ايران، بعد از اينكه اشخاص اظهارنامه را ارائه مي‌كنند، كار كارشناسي بدون ارتباط مستقيم ميان كارشناس و ارباب‌رجوع در اسرع‌وقت به صورت مجازي انجام مي‌گيرد. با اجراي چنين سامانه‌‌اي همه گمركات كشور در قالب يك گمرك ديده مي‌شوند و بخش عظيمي از كارها به‌صورت الكترونيكي صورت مي‌گيرد و از نيروهاي كارشناسي در تمامي گمركات به نحو شايسته و بهينه‌اي در فضاي مجازي استفاده مي‌شود و از بسياري خطاها، تخلفات و مراجعات بي‌مورد جلوگيري مي‌شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۵ دى ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۹:۰۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

برگزاري دومين جلسه هم‌انديشي تسهيل صادرات

دومين جلسه هم‌انديشي تسهيل صادرات در هفته اخير به رياست عبدالرضا غلامي، مديركل دفتر صادرات گمرك در ساختمان مركزي گمرك برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين جلسه با محوريت تسهيل صادرات و صدور مجوزهاي الكترونيكي آغاز شد و نمايندگان سازمان‌هاي مختلف نظرات خود را مطرح كردند.
فيروزه خيالي، سرپرست اداره كل دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران در اين جلسه به پرسش‌ها و ابهامات مربوط به صدور مجوزهاي الكترونيكي پاسخ داد.
در اين جلسه همچنين نمايندگان سازمان‌هاي دامپزشكي، محيط زيست، استاندارد، توسعه تجارت، حفظ نباتات، ميراث فرهنگي، بورس و شوراي‌عالي مناطق آزاد و ويژه تجاري، وزارت جهاد كشاورزي، وزارت بهداشت و درمان، شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي و بانك مركزي حضور داشتند.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۵ دى ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۷:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فراخوان بورسيه تحصيلي گمرك ويژه افراد مسلط به زبان اسپانيايي

هفتاد و دومين برنامه ( fellowship) سازمان جهاني گمرك به زبان اسپانيايي و از تاريخ 18 ارديبهشت 96 لغايت 26 خرداد در خصوص مدرنيزاسيون و اصلاحات گمركات و تحت برنامه ظرفيت سازي سازمان جهاني گمرك برگزار مي شود.

شرايط احراز اين دوره به شرح ذيل مي باشد:

    دانش كافي در زمينه هاي فني
    تسلط به زبان اسپانيايي (نوشتاري و گفتاري-  مصاحبه تلفني  صورت ميگيرد.)
    داشتن حداقل 5 سال سابقه فعاليت در گمرك
    حداكثر سن كانديداي معرفي شده  45 سال  باشد
لذا از كليه واجدين شرايط فوق دعوت مي گردد با تكميل و ارسال فرم درخواست پيوست، تقاضاي خود را حداكثر تا 15 بهمن ماه 1395 به دفتر همكاريهاي بين الملل ارسال و از وصول آن اطمينان حاصل نمايند.
بديهي است به تقاضاهاي واصله پس از تاريخ فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۴ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۲۶:۱۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>