در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

پيام رئيس كل گمرك ايران به مناسبت روز جهاني گمرك

سازمان جهاني گمرك سال 2017 را به عنوان سال تحليل داده و مديريت مرزي مؤثر نامگذاري كرده كه در واقع ادامه شعار سال 2016 يعني گمرك ديجيتال حركت به جلو است. وجه مشترك اين دو شعار را مي‌توان استفاده هر دو آنها از فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي و ارتباطي دانست كه به طور روزافزون در جوامع مختلف بشري در حال گسترش است.

تأكيد مستمر سازمان جهاني گمرك به عنوان يكي از مهم‌ترين متوليان توسعه تجارت در جهان بر مدرنيزاسيون گمركات عضو، حاكي از اهميت تغيير رويكرد و استراتژي تجارت از حالت‌هاي سنتي و قديمي به سمت استفاده از تكنولوژي‌هاي مدرن اطلاعات و ارتباطات و همچنين نقش‌آفريني تجارت در عرصه اقتصاد جهاني  است.
سال 2016 كه پايان آن حدود يك ماه با روز جهاني گمرك فاصله دارد، براي گمرك جمهوري اسلامي ايران در مجموع سال پرباري بود و گمرك در اين سال توانست به بخش‌هاي ديگري از اهداف خود در زمينه گمرك ديجيتال جامه عمل بپوشاند. عملكرد گمرك را در يك سال گذشته مي‌توان در دو بخش مورد ارزيابي قرار داد. بخش نخست به مناسبات بيروني و روابط خارجي گمرك اختصاص دارد كه شامل ديدار و گفت‌وگو با مقامات گمركي كشورهاي خارجي است. سفر تعداد قابل توجهي از مسئولان گمركي كشورهاي مختلف مانند چين، روسيه، تركيه، جمهوري آذربايجان به ايران كه در فضاي ايجاد شده پس از برجام صورت گرفت منجر به حصول توافق‌هاي بسيار خوبي براي توسعه همكاري‌هاي گمركي و تجاري شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۹:۰۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

پيام دبيركل سازمان جهاني گمرك به مناسبت روز جهاني گمرك

 

دبيركل سازمان جهاني گمرك در پيامي به مناسبت 26 ژانويه، روز جهاني گمرك بر لزوم حركت گمركات عضو اين سازمان به سوي بهره‌برداري كامل از دستاوردهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات تأكيد كرد.

كونيو ميكوريا در اين پيام از مديران ارشد گمركات خواست تا با توجه به نقش حياتي داده‌ها (اطلاعات) در نوين‌سازي گمرك سطح دانسته‌هاي خود را بالا ببرند و از مأموران گمرك نيز خواست به طور پيوسته به افزايش مهارت‌هاي خود براي استفاده از تحليل داده‌ها و ابزارهاي IT به منظور بهبود مديريت مرزي بپردازند.
متن پيام به اين شرح است:
اطلاعات زيادي در نتيجه انجام فعاليت‌هاي اقتصادي روزمره جمع‌آوري مي‌شود كه اين فعاليت‌ها شامل نقل و انتقال كالاها، مسافران و چرخش زنجيره ارزش جهاني است. جمع‌آوري و تحليل اطلاعات (داده‌ها) به منظور ارتقاي كارايي مديريت مرزي به عنوان اصل مهم، مورد توجه سازمان‌هاي گمرك است. امسال در روز جهاني گمرك، سازمان جهاني گمرك (WCO) به منظور تشويق و ترغيب جامعه بين‌المللي گمرك براي پيگيري تلاش‌ها و فعاليت‌هايشان در اين زمينه به معرفي شعاري تحت عنوان "تحليل داده‌ها براي مديريت مرزي مؤثر" پرداخته است.
سال گذشته شعار مطرح شده توسط سازمان به "گمرك ديجيتال و حركت به سوي جلو" اختصاص داشت و سازمان جهاني گمرك جامعه گمركي را براي استفاده از فناوري‌هاي نوين و قدرتمند هدايت و راهنمايي كرد. سازمان‌هاي گمرك نيز علاقه فراواني به پياده‌سازي فناوري اطلاعات (IT)، اجرا و استفاده از فناوري‌هاي ديجيتالي براي نائل شدن به اهدافشان و پاسخگويي به انتظارات تجار و عاملان حمل‌ونقل و لجستيك و دولت‌ها نشان دادند. امسال از آنجا كه احساس مي‌كنيم اعضا‌ي‌مان به حد قابل قبولي از فناوري دست يافته‌اند، مي‌خواهيم به قدرت داده‌ها براي رساندن گمركات به قله‌هاي جديد، تأكيد نماييم.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۷:۳۱ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تازه‌ترين خبر از كريدور سبز گمركي ميان ايران و روسيه

پذيرش صادركنندگان ايراني در گمرك روسيه براي ارائه تسهيلات و تخفيف‌هاي گمركي در گام اول

مرحله آزمايشي كريدور سبز گمركي ميان گمركات ايران و روسيه شروع شده و با پذيرش تعدادي از صادركنندگان ايراني و ارائه تخفيف‌هاي گمركي عملياتي شده است.
كريدور سبز گمركي وارد مرحله اجراي آزمايشي شد
مهندس حسين كاخكي مديركل دفتر همكاري‌هاي بين‌الملل گمرك ايران در اين خصوص گفت: در ارديبهشت ماه سال‌جاري اسناد بسيار مهمي با كشور روسيه شامل موافقت‌نامه همكاري متقابل در امور گمركي بين ايران و روسيه، سند كريدور سبز گمركي و پروتكل تبادل اطلاعات ارزش كالا بين رؤساي كل گمركات دو كشور امضاء شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۶:۰۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

جلد اول يادداشت‌هاي توضيحي سيستم هماهنگ شده (HS) توسط گمرك به فارسي منتشر شد

يادداشت استاد بهشتيان درخصوص انتشار جلد اول يادداشت‌هاي توضيحي سيستم هماهنگ شده

جلد اول يادداشت‌هاي توضيحي سيستم هماهنگ شده (HS) به تازگي توسط گمرك به زبان فارسي منتشر شده است.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، سيد محمود بهشتيان استاد برجسته و چهره نام‌آشناي گمرك درخصوص انتشار جلد اول يادداشت‌هاي توضيحي سيستم هماهنگ شده طبقه‌بندي بين‌المللي كالا (HS) يادداشتي داده است كه مي‌خوانيد:
"وضع تعرفه‌هاي گمركي (تعيين حقوق عوارض براي كالا)، گرفتن آمار بازرگاني خارجي از كالاها و اجراي حدود 20 كنوانسيون مهم بين‌المللي ازجمله كنوانسيون بين‌المللي تجارت گونه‌هاي در خطر انقراض گياهي و حيواني (CITES)، كنوانسيون منع تكثير و توليد و انباشت سلاح‌هاي شيميايي (كنوانسيون بازل در مورد پسماندهاي خطرناك) و كنوانسيون مونترال (در مورد كاهش لايه اُزُن) همه اينها مستلزم وجود يك سيستم طبقه‌بندي جامع، اصولي و بين‌المللي است. در حال حاضر 154 كشور ازجمله ايران براي اهداف فوق از نمانكلاتور سيستم هماهنگ شده كه در سال 1373 به تصويب مجلس رسيده است، استفاده مي‌كنند.
تعدد، تنوع و حجم عظيم كالاهاي موجود و علاوه بر آن ورود هر روزه هزاران كالا به بازار تجارت، تدوين چنين سيستمي كه همه كالاها را طبقه‌بندي و حتي آينده را براي كالاهاي جديد بتواند پيش‌بيني و در سيستم موجود قابل طبقه‌بندي نمايد، كار بسيار مشكل و مستلزم حجم عظيم اطلاعات و همكاري سازمان‌هاي بين‌المللي است.
مسأله ديگري كه وجود دارد اين است كه اغلب كالاهاي موجود در اين نمانكلاتور نياز به شناسايي هر چند مختصر از نحوه توليد، مشخصات و در مورد مواد شيميايي آناليز و... دارد.
لذا براساس اين نياز، سازمان جهاني گمرك اقدام به تدوين متوني تحت عنوان يادداشت‌هاي توضيحي (تفسير) در نمانكلاتور HS نموده است.
اين يادداشت‌هاي توضيحي در حدود 2300 صفحه مي‌باشد كه كالاهاي مذكور در 1200 رديف تعرفه در نمانكلاتور HS را تفسير نموده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۴:۵۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

گمرك نوردوز مجاز به انجام تشريفات خروج موقت خودرو شد

انجام تشريفات گمركي خروج موقت خودرو يا كاپوتاژ در گمرك نوردوز مجاز اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، بر اين اساس مسافراني كه قصد دارند با خودرو شخصي به كشور ارمنستان سفر كنند مي‌توانند تشريفات خروج موقت خودروي خود را در نقطه صفر مرزي و در گمرك نوردوز انجام دهند.
مدارك لازم براي اخذ مجوز خروج موقت خودروي سواري و كاميون(كاپوتاژ) عبارت است از؛ سند مالكيت خودرو وسند راهور، كارت خودرو، كارت ملي و شناسنامه.
خودروهاي سواري بالاي بيست سال كه حالت عتيقه پيدا مي‌كنند مي‌بايست براي خروج از كشور مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را مبني بر بلامانع بودن اخذ نمايند.
تسهيل سفر اتباع ايراني به ارمنستان و همچنين آسان‌تر شدن ورود گردشگران ارمنستاني به ايران در راستاي توافق‌نامه همكاري‌هاي متقابل گمركي صورت مي‌گيرد كه پيش از اين به امضاي رئيس كل گمرك ايران و طرف ارمنستاني رسيده بود.
قبل از اين اقدام با هدف توسعه گردشگري، گمرك ايران جهت سهولت در رفت و آمد گردشگران ارمنستاني به كشورمان نرخ تضمين ورود موقت خودرو را از اين كشور به كمتر از 90 دلار كاهش داد.

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۳:۳۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فراخوان داوطلبان شركت در برنامه توسعه حرفه‌اي (كارورزي) گمرك

سازمان جهاني گمرك طي فراخواني اهداف و نحوه برگزاري برنامه توسعه حرفه‌اي (كاروري) سال 2018-2017 اين سازمان و همچنين شرايط و نحوه پذيرش داوطلبان شركت در اين برنامه را اعلام كرد. متن فراخوان به شرح زير است:


سازمان جهاني گمرك در نظر دارد برنامه توسعه حرفه‌اي (كارورزي) سال‌هاي 2018-2017 را در مقر آن سازمان در بروكسل با پشتيباني مالي گمرك ژاپن برگزار نمايد.

اهداف اين برنامه شامل موارد زير است:
1- ارتقاي سطح مشاركت كشورهايي كه در آنها هيچ يك از دو زبان رسمي WCO (انگليسي و فرانسه) تكلم نمي‌شود؛
2- ايجاد فرصت براي كانديداهاي احراز شده كشورهاي در حال توسعه جهت كار در دبيرخانه به عنوان وابسته حرفه‌اي براي كسب دانش، مهارت‌ها و تجربه كار بين‌المللي؛
3- توسعه و ارتقاي يك شبكه بين اعضاي اين سازمان و دبيرخانه؛
4- حمايت و كمك به دبيرخانه در مأموريت‌ها، فعاليت‌ها و وظايف آن؛
5- ارتقاي كاركرد تحقيقاتي WCO؛
6- توسعه مجموعه كاركنان داراي قابليت و دانش بالا در گمركات عضو سازمان جهاني گمرك.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۰:۵۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

فهرست جديد كالاهاي مشمول تخفيف تعرفه اي كشور تركيه

فهرست جديد كالاهاي مشمول تخفيف تعرفه اي از كشور تركيه اعلام شد.

جهت دريافت فهرست اين كالاها اينجا را كليك نماييد.

 

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۷:۳۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

صد روز 100 اقدام سامانه جامع گمركي با 9 قابليت ويژه

 

وزارت امور اقتصادي و دارايي 9 قابليت ويژه سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي را در چارچوب برنامه صد روز 100 اقدام اعلام كرد.


سامانه جامع گمركي با 9 قابليت ويژه

رشد سريع و پرشتاب تجارت بين‌المللي در  آغاز قرن 21 و پيچيده‌شدن محيط كسب و كار و تاثير آن بر اقتصاد جهاني موجب شده است كه ساماندهي شبكه تجارت بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد. در دنياي نوين، مركز تجارت كشورهاي مختلف به قلب تپنده اقتصاد  بدل شده است. در همين راستا گمرك در پي تبديل كردن تمامي فرآيندها به حالت الكترونيك برآمد. هدفي كه منجر به اين شد كه 34 عمليات گمركي از اظهار تا خروج كالا با 9 قابليت ويژه بدون نياز به مراجعه حضوري انجام شود. اتفاقي كه با توجه به صرفه­جويي چند ده هزار ميليارد توماني در تجارت خارجي، تاثيري شگرف بر تسهيل فضاي كسب و كار و هزينه تمام شده كالاها خواهد گذاشت.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۶:۲۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

گفت و گو با دكتر كرباسيان، در خصوص سامانه جامع گمركي

 

شبكه اخبار امور اقتصادي و دارايي (شادا) در چارچوب برنامه صد روز 100 اقدام با دكتر مسعود كرباسيان گفت وگو كرده است. متن اين گفت و گو را در ادامه مي خوانيد :


رئيس كل گمرك ايران مطرح كرد
صرفه جويي 40 هزار ميليارد توماني در تجارت خارجي
 
گمرك به عنوان ناظر اصلي تجارت و به مثابه نگهبان بيدار مرزها و همراه و امين واقعي صاحبان كسب و كار، بايد چنان خود را با شرايط جديد همگن سازد تا حضورش به معناي مانعي در برابر تجارت تلقي نشود. بر همين اساس گمرك جمهوري اسلامي ايران براي پيشبرد 2 هدف تسريع در ارائه خدمات و اعمال كنترل‌هاي لازم، پس از مطالعه تطبيقي وضعيت گمركات كشورهاي پيشرفته، كنوانسيون‌ها و استانداردهاي سازمان‌هاي جهاني از نيمه دوم سال 1392 استقرار سامانه جامع گمركي را در دستور كار خود قرار داد و در دي ماه سال 95 از آن رونمايي شد. براي اطلاع بيشتر از جزئيات اين سامانه، دكتر مسعود كرباسيان رئيس سازمان گمرك ايران توضيحاتي ارائه كرده كه در ادامه مي­خوانيد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۵:۰۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

تازه‌ترين آمار تجارت خارجي كشور منتشر شد

 

تازه‌ترين آمار تجارت خارجي ايران تا ابتداي بهمن ماه سال‌جاري منتشر شد.


بر اين اساس صادرات غيرنفتي ايران به 35ميليارد و270ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 8 و37 صدم درصد افزايش داشته است.
ميزان واردات ايران در مدت يادشده به 34 ميليارد و 982 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 3 و21 صدم درصد رشد داشته است.
مازاد تراز تجاري ايران در اين مدت به مثبت 288ميليون دلار رسيد كه نشان مي‌دهد تراز تجاري كشورمان همچنان مثبت است.
ارزش دلاري تجارت خارجي ايران در 10 ماهه سال‌جاري در مجموع به 70 ميليارد و 252 ميليون دلار رسيد كه در مقايسه با پارسال 5 و 8 درصد رشد داشته و تجار ايراني 3 ميليارد و814 ميليون دلار بيشتر از پارسال با ساير كشورها تجارت داشته‌اند كه نشان‌دهنده بزرگ‌تر شدن تجارت خارجي ايران طي ده ماهه سال‌جاري است. مجموع ارزش تجارت خارجي ايران در 10 ماهه سال گذشته 66 ميليارد و 438 ميليون دلار بود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۳:۱۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>