در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

حضور فعال گمرك ايران در اجلاس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك

دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در راس هياتي در يازدهمين اجلاس سالانه كميته حسابرسي كه در تاريخ 21-20 فوريه 2017 در بروكسل بلژيك برگزار شد، شركت نمود

رييس كميته حسابرسي سازمان جهاني گمرك ، گمرك نروژ  بوده و گمرك ايران به عنوان نماينده كشورهاي منطقه آسيا و اقيانوسيه در اين اجلاس براي بررسي عملكرد مديريتي سازمان جهاني گمرك حضور يافت. تعداد 12  كشور از طرف مجموع 180 كشور عضو سازمان در اين اجلاس نحوه اجراي طرح استراتژيك سه ساله و ميزان موفقيت آن سازمان در ارتباط با برخورد و كمك به حل چالش هاي گمركات را ارزيابي و حسابرسي مي كنند.
 بررسي و مرور فعاليت هاي سال گذشته ميلادي و صدور توصيه هاي اين كميته به دبيركل سازمان جهت اجرا در سال جاري از وظايف اين كميته است كه اهرمي تاثير گذار بر اين سازمان و مقامات آن محسوب مي گردد. توصيه ها و نظرات گمرك ايران در مورد كاهش ريسك هاي چالشي كه سازمان جهاني گمرك با آنها روبروست، گمرك ايران را به عضوي موثر و مهم در منطقه آسيا و اقيانوسيه تبديل نموده است.
گمرك ايران براي بهبود عملكرد سازمان جهاني گمرك پيشنهاداتي در مورد شاخص هاي كليدي عملكرد در  طرح استراتژيك  سازمان در زمينه فعالان اقتصادي مجاز ، پيگيري اجراي صحيح كنوانسيون ها توسط گمركات كشورها به ويژه كنوانسيون كيوتو تجديد نظر شده ، بهبود سياست ارتباطات ، ساختار كميته هاي تخصصي به ويژه كميته فناوري اطلاعات، رتبه بندي گمركات كشورها، و ارتقاء امنيت فناوري اطلاعات سازمان جهاني گمرك مطرح نمود كه مورد استقبال اعضاي كميته  حسابرسي و معاون سازمان جهاني گمرك قرار گرفت.
 همچنين در حاشيه اجلاس، دكتر كرباسيان نسخه فارسي يادداشت هاي توضيحي سيستم هماهنگ را به موجيكا معاون سازمان جهاني گمرك اهدا نمود.
در اين اجلاس رئيس كل گمرك ايران را آقايان محمد روحي صفت مشاور امور بين الملل و عبدالعزيز يوسفي مسئول پيگيري امور سازمان جهاني گمرك و عزيز منصوري نماينده سفارت ايران در بلژيك همراهي مي كردند.
با توجه به اجراي پروژه هاي مدرنيزاسيون و الكترونيكي نمودن ترخيص گمركي توسط گمرك ايران و ارزيابي مثبت اين اقدامات توسط كارشناسان سازمان جهاني گمرك در اواخر سال ميلادي گذشته، و نيز حضور فعال و موثر در كميته حسابرسي، گمرك ايران به شاخصي در ميان گمركات دنيا تبديل شده است.
 
شركت دكتر كرباسيان در هفتاد و هفتمين اجلاس ITC
 
همچنين دكتر مسعود كرباسيان رئيس كل گمرك ايران در هفتادمين سالگرد تأسيس كميته حمل‌ونقل ITC همزمان با هفتاد و هفتمين اجلاس ITC به دعوت "فريز باخ" دبير اجرايي UNECE شركت كرد.

منبع : اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲:۴۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

ديدار دكتر كرباسيان با دبير كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل

ديدار دكتر كرباسيان با دبير كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل

دكتر مسعود كرباسيان رييس كل گمرك ايران با كريستين فريز باخ دبير اجرايي كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل در مقر سازمان ملل ژنو در سوييس ديدار و گفت وگو كرد.

در اين ملاقات كريستين فريز باخ از پذيرش دعوت جهت شركت در اجلاس وزيران توسط آقاي دكتر كرباسيان تشكر كرد و سپس با تبريك اجراي موفقيت آميز فاز دو اي تير (E_TIR)عنوان كرد ; اين اقدام نشان دهنده پيشرو بودن گمرك جمهوري اسلامي ايران است.
 همچنين دبير اجرايي كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل  انتخاب نماينده ايران در شوراي اجرايي كنوانسيون تير را به دكتر كرباسيان تبريك گفت و خواستار ادامه همكاري نزديك گمرك ايران و UNECE  شد.
 دكتر كرباسيان رييس كل گمرك ايران  هم با برشمردن ويژگي هاي ايران و قرار گرفتن در مسير كريدورهاي مهم منطقه اي بر عزم گمرك ايران در ايجاد تسهيلات با اجراي پنجره واحد و تبادل الكترونيكي اطلاعات با هدف  بسط و توسعه ترانزيت در منطقه تاكيد كرد.
همچنين دكتر كرباسيان موفيقت پروژه اي تير در گمرك جمهوري اسلامي ايران وآمادگي براي اجراي آن با ساير كشورها را مورد تاكيد قرارداد و خواستار ادامه همكاري با UNECE  شد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۱:۳۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

ديدار رييس كل گمرك ايران با دبير كل سازمان ايرو

دكتر كرباسيان رييس كل گمرك ايران با امبرتو دوپرتو دبيركل سازمان حمل و نقل بين الملي جاده اي( ايرو) در ژنو سوييس ديدار و گفت وگو كرد.

در اين ديدار دبير كل ايرو موفقيت گمرك جمهوري اسلامي ايران را در اجراي الكترونيكي تير (اي تير) با كشور تركيه را براي ۷۰  عضو كنوانسيون بسيار  جالب توجه دانست و اعلام كرد؛ با وجودي كه از سال ۲۰۰۲ بحث الكترونيكي كردن تير مطرح بود اجراي آن توسط گمرك جمهوري اسلامي ايران به عنوان پيشرو در الكترونيكي كردن تير باعث تحسين اعضا و ترغيب آنها براي گسترش تير الكترونيكي شد به گونه اي كه كشورهايي كه متقاضي اجراي اي تير هستند رو به افزايش است چرا كه در آينده مجبور به حذف سيستم هاي قديمي كاغذي هستيم چون امنيت و سهولت كار در الكترونيكي شدن است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۰:۱۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بررسي تجربه‌هاي جهاني در مديريت پنجره واحد گمركي

بررسي تجربه‌هاي جهاني در مديريت پنجره واحد گمركي

در گذشته فرآيندهاي ترانزيت، صادرات و واردات در كشور ما بسيار طولاني بود، به‌طوري كه علاوه بر وقت‌گير بودن و هدر دادن زمان، هزينه زيادي را به اقتصاد و تجارت كشور تحميل مي‌كرد.

در اين ميان، استقرار پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك به‌عنوان يكي از بهترين رويكردهاي ممكن براي حل چنين مشكلي كه در چارچوب آن، تجار بتوانند اطلاعات مرتبط تجاري يا اسناد مورد نياز را تنها يكبار و از طريق درگاه واحد ارائه كنند و ارتباط طرفين درگير در حوزه تجارت از طريق اين سامانه به‌صورت الكترونيكي برقرار شود، مورد توجه قرار گرفت.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰:۰۹ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف محموله قاچاق سازمان يافته توسط گمرك با همكاري پليس آگاهي

كشف محموله قاچاق سازمان يافته توسط گمرك با همكاري پليس آگاهي

گمرك ايران از كشف يك محموله قاچاق سازمان يافته با همكاري پليس آگاهي نيروي انتظامي خبر داد.

محموله ترانزيتي مغز گردو كه در يك مرحله از گمرك باشماق به منطقه ويژه اقتصادي سرخس ترانزيت شده بود، مجدداً به استناد مجوز قرنطينه نباتي داير بر عودت كالا به مبدأ جهت ترانزيت و خروج از مرز مهران از گمرك سرخس خارج مي‌گردد. مأموران گمرك كه اين محموله را رصد الكترونيكي مي‌كردند به موضوع مشكوك و محموله را رديابي مي‌كنند. حسب نقشه از قبل طراحي شده، صاحب كالا قصد تخليه كالا در تهران را داشته كه باهوشياري مأمورين خدوم گمرك كشف مي‌گردد. بلافاصله موضوع جهت اقدام لازم از سوي گمرك سرخس به دفتر نظارت بر ترانزيت گمرك جمهوري اسلامي ايران منعكس كه دفتر مذكور، اطلاعات لازم درخصوص مشخصات محل، كاميون و راننده را از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي استخراج و در اختيار پليس آگاهي نيروي انتظامي جهت انجام اقدامات قانوني و توقيف محموله در محل قرار مي‌دهد. پس از آن با تلاش به عمل آمده و اقدام به موقع نيروي انتظامي، متخلفين كه با هويت معلوم در شهرستان اسلامشهر اقدام به پاره نمودن سيم چادر كاميون نموده بودند، در حين تخليه كالا دستگير شدند.
اين محموله نمونه‌اي از همكاري مشترك گمرك و پليس در كشف محموله‌هاي ترانزيتي قاچاق به شمار مي‌رود كه جا دارد از همكاري بسيار خوب پليس آگاهي نيروي انتظامي  در اين خصوص تقدير و تشكر به عمل آيد.

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۱:۰۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كنترل قبض انبار در گمرك شهيد رجايي مكانيزه شد

كنترل قبض انبار در گمرك شهيد رجايي مكانيزه شد

كنترل قبوض انبار صادره در گمرك شهيد رجايي بندرعباس از طريق پنجره واحد تجارت فرامرزي مكانيزه شد.

گمرك جمهوري اسلامي ايران براساس تفاهم‌نامه مشترك تبادل اطلاعات با  سازمان بنادر و دريانوردي از تاريخ 18 بهمن ماه سال‌جاري كنترل  قبوض انبار صادره در گمرك شهيد رجايي بندرعباس  را از طريق پنجره واحد تجارت فرامرزي مكانيزه نمود. بر اين اساس كليه قبوض انبار به محض صدور توسط سازمان بنادر و دريانوردي به پنجره واحد تجارت فرامرزي  ارسال شده و امكان استفاده مكرر از قبض انبار ميسر نخواهد بود . در اين راستا پس از تنظيم  اسناد  و اخذ كوتاژ، اطلاعات مربوطه براي سازمان بنادر ارسال و لذا هيچ گونه تغييراتي بر روي قبوض انبار قابل اعمال نخواهد بود. پس از اجراي موفقيت‌آميز طرح مذكور در بندر شهيد رجايي، اين امر در كليه بنادر كشور به اجرا گذاشته خواهد شد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۰:۰۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

گزارش رسمي گمرك از اجراي موفق پنجره واحد تجارت فرامرزي در ايران

گزارش رسمي گمرك از اجراي موفق پنجره واحد تجارت فرامرزي در ايران

سازمان جهاني گمرك (WCO) در گزارشي رسمي اجراي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك ايران را موفقيت‌آميز توصيف كرد.

كارشناسان ارشد سازمان جهاني گمرك كه چندي پيش با هدف عارضه‌يابي در مورد مدرنيزاسيون گمرك ايران، اجراي پنجره واحد تجاري و موافقت‌نامه تسهيل تجارت به تهران سفر كرده و با مسئولان و مديران گمرك كشورمان ديدار نموده بودند، پس از بازگشت به بلژيك (مقر سازمان جهاني گمرك) در گزارشي به ارزيابي نتايج اين سفر و عملكرد گمرك ايران پرداختند و در مجموع اقدامات انجام شده در قالب سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي را مثبت خواندند.
اين گزارش روز گذشته رسما از سوي سازمان جهاني گمرك(wco) منتشر شد كه يكي از مهمترين محورهاي اين گزارش به اجراي موفق پنجره واحد تجاري در گمرك ايران اختصاص دارد. در بخشي از اين گزارش درخصوص اجراي پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرك ايران آمده است:
گمرك جمهوري اسلامي ايران سيستم جامع يكپارچه ترخيص گمركي (ICCS) را با همكاري دانشگاه تهران ايجاد نموده و در زمان كوتاهي با ساير سازمان‌هاي مرتبط جهت دستيابي به يك سيستم مدرن پنجره واحد، هماهنگي‌هايي انجام داده كه در آن ارائه اسناد فيزيكي حذف شده است. اين سيستم قادر است حقوق گمركي و 26 نوع عوارض را از طرف ساير سازمان‌ها وصول نمايد. يك كاركرد جالب در اين سيستم، امكان انجام گفت‌وگو و ارتباط فوري بين گمرك، واردكننده و ساير سازمان‌هاي دولتي است. گمرك ايران از طريق سيستم پنجره واحد و ساده كردن رويه‌هاي گمركي، زمان انجام براي ترخيص را به شدت كاهش داده است. در حال حاضر در مسير سبز گمركي 48 درصد اظهارنامه‌ها بدون دخالت انسان پردازش و ترخيص مي‌شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۴۸:۵۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بازديد معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران از گمرك غرب تهران

بازديد معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران از گمرك غرب تهران

معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران در رأس هياتي مركب از مديران ارشد حوزه معاونت مزبور از گمرك غرب تهران بازيد كرد.

محمدرضا اسدي مدير گمرك غرب تهران در حاشيه اين بازديد ضمن تبريك ايام‌الله دهه فجر به ارائه گزارش مبسوطي درخصوص احيا مجدد اين گمرك و بازسازي و تجهيز آن پرداخت و با توجه به فعاليت‌هاي گمرك در كليه رويه‌هاي موضوع ماده 47 قانون تأكيد كرد كه گمرك غرب پايلوت اغلب زيرسامانه‌هاي سامانه جامع امور گمركي بوده و با استفاده از تمامي ظرفيت‌هاي سامانه و با حداقل نيروي انساني موفق به تحقق كل درآمد پيش‌بيني شده در ده ماهه سال‌جاري گرديده كه در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته به ميزان 81 درصد رشد داشته است.
در اين بازديد دكتر مقدسي معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران، از كليه بخش‌هاي صادرات، واردات، ترانزيت و همچنين ساير بخش‌هاي اداري و مالي بازديد به عمل آورد و با توجه به اينكه اكثر خدمت‌گيرندگان گمرك غرب را واحدهاي توليدي تشكيل مي‌دهند رهنمودهاي لازم را درخصوص ارائه تسهيلات و خدمات به منظور حمايت بيش از پيش از واحدهاي توليدي ارائه نمود. در اين بازديد زبيدي مديركل دفتر مبارزه با جرائم سازمان يافته، كاوه مديركل دفتر بازرسي و مديريت عملكرد، دهقان مديركل دفتر بازبيني و حسابرسي، صدريخواه مديركل دفتر نظارت بر ترانزيت و نقدي مديركل دفتر حقوقي گمرك ايران، معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران را همراهي مي‌كردند. در پايان بازديد با تشكيل كميته كاري هريك از مديران ضمن ابراز رضايتمندي از نحوه ارائه خدمات گمركي به بيان نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند. در خاتمه دكتر مقدسي با تحليل گزارش ارائه شده توسط مديريت گمرك غرب توصيه‌هاي لازم را در جهت پيشبرد اهداف سازماني بيان نمود و اظهار اميدواري كرد روند پيشرفت امور همچنان در جهت بهبود مستمر ادامه يابد.

 

منبع :‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۴۷:۲۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

استعلام الكترونيكي روزانه 10000 محموله از طريق پنجره واحد گمركي

استعلام الكترونيكي روزانه 10000 محموله از طريق پنجره واحد گمركي

گمرك ايران اعلام كرد: روزانه به طور ميانگين10000 محموله در سراسر كشور از طريق پنجره واحد گمركي و سامانه جامع گمركي استعلام مي شود.

بر اين اساس پنجره واحد گمركي وسامانه جامع گمركي در كمتر از يك دقيقه پاسخ هر استعلام را از طريق پيامك و بدون دخالت عوامل انساني و به صورت اتوماتيك در اختيار واحد استعلام‌كننده قرار مي‌دهد كه بخش عمده‌اي از اين محموله ها به ظن قاچاق در بررسي كنترل تردد حامل‌ها توقيف و جهت تعيين تكليف، مأموران نيروي انتظامي از طريق پنجره واحد گمركي و سامانه جامع گمركي موضوع را استعلام مي‌كنند.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۱۴:۰۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

وظايف جديد گمرك با توسعه مناطق آزاد، بازارچه‌ها و مشكلات كوله‌بران

وظايف جديد گمرك با توسعه مناطق آزاد، بازارچه‌ها و مشكلات كوله‌بران

 

مراسم توديع و معارفه مديران دفاتر صادرات و واردات گمرك ايران با حضور معاون فني و امور گمركي و تني چند از مديران ستادي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران ، فرود عسگري معاون فني و امور گمركي  در اين مراسم با اشاره به دشواري كار در گمرك گفت: گمرك سازماني حساس، پيچيده و با كاركردهاي مختلف است. زماني در 70 گمرك كشور حجم عمليات تجارت خارجي زير 10 ميليارد دلار در سال بود و ما فقط يك منطقه ويژه اقتصادي سيرجان را داشتيم، اما الان حدود 65 منطقه مصوب داريم كه نزديك به 22 منطقه آن تجاري است. اينها باعث شده تا وظايف گمرك اضافه شود، ضمن اينكه حجم تجارت خارجي ايران به بيش از 100 ميليارد دلار در سال افزايش يافته است. در حالي كه تجهيزات آن زياد توسعه پيدا نكرده است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۷:۱۲:۴۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>