در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارگزار رسمي گمرك- ترخيص كالا از گمرك-بخشنامه هاى گمرك

كارنامه عملكرد گمرك ايران از نگاه وزير اقتصاد

دكتر علي طيب‌نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در مراسم رونمايي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در جمع خبرنگاران گفت: امروز تمامي عمليات‌ها در گمرك به صورت الكترونيك انجام مي‌شود و ارتباط بين گمرك و ساير دستگاه‌ها در داخل سيستم و برخط است.

اين اقدامات درآمدهاي گمركي را تا درصد بسيار زيادي افزايش داده است. در سال 93 كه سال اول بهره‌برداري از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي بود درآمدهاي گمركي 86 درصد افزايش داشت و اين روند همچنان ادامه داشته و در سال‌جاري تاكنون درآمدهاي گمركي 40 درصد افزايش يافته است.
وي ادامه داد: امروز وقتي كالا از مبدأ بارگيري مي‌شود با هماهنگي‌هاي به عمل آمده اطلاعات مربوط به كالا در سامانه ثبت مي‌شود. علاوه بر اين مواردي مانند ارزش كالا،‌ به صورت پيش‌فرض در سامانه وجود دارد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۹:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

پايان عمر كارت‌هاي بازرگاني يكبار مصرف كليد خورد

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد كه يكي از قابليت‌هاي ويژه آن اعتبارسنجي هوشمند دارندگان كارت‌هاي بازرگاني و در مجموع ذي‌نفعان گمرك است.

اتصال به سازمان امور مالياتي جهت كنترل اعتبارسنجي ذي‌نفعان شامل صاحبان كارت‌هاي بازرگاني، حق‌العمل‌كاران امور گمركي، شركت‌هاي حمل‌ونقل و حتي اعتبارسنجي پرسنل فعال آنها از تازه‌ترين قابليت‌هاي ويژه سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي است.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۷:۵۳ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

رونمايي رسمي از تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي

 

تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، معاونين و مشاورين ايشان رسماً رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، قابليت‌هاي جديد سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي كه به دست توانمند دانش‌پژوهان داخلي و با مشاركت كارشناسان دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات گمرك ايران اجرايي شده است در راستاي تكميل گمرك الكترونيك و تكميل روند هوشمندسازي فرآيند انجام تشريفات گمركي پياده‌سازي و اجرايي شده است.
تازه‌ترين قابليت‌هاي سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي بدين شرح است:
 
اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع گمركي
تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا با اتصال الكترونيكي بارنامه به سامانه جامع امور گمركي تكميل و تبادل الكترونيكي اطلاعات ميان انبارهاي سازمان بنادر و گمرك آغاز شد.
براساس اين برنامه در گام اول و در منطقه ويژه شهيد رجايي قبض انبار الكترونيك انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي از طريق سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي به بارنامه متصل شده و با فراهم شدن اين امكان، خروج كانتينرهاي موضوع بارنامه‌هاي اظهاري به گمرك بعد از صدور پروانه‌هاي الكترونيكي از محوطه‌هاي بندري و انبارهاي طرف قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي امكان‌پذير خواهد بود. دريافت الكترونيكي اين اطلاعات در راستاي پوشاندن خلاء موجود و با توجه به مدل تبادل داده سازمان جهاني گمرك برمبناي دريافت اطلاعات بارنامه‌ها از مبدأ انجام مي‌شود و با اجرايي شدن اين برنامه، تله‌هاي الكترونيكي گمرك براي مبارزه با قاچاق كالا تكميل خواهد شد.
برنامه اصلي گمرك دسترسي به مانيفست بار كشتي‌ها و يا اصطلاحاً كريرها در زمان تخليه بار و صدور تالي بوده و اين موضوع  اجرايي شده است.
مانيفست كشتي فهرست كل كالاهاي موجود در كشتي است كه در اختيار ناخداي هر كشتي بوده و در زمان تخليه از روي مانيفست كشتي، اصطلاحاً تالي تخليه صادر مي‌شود و سپس به چندين بارنامه و هر بارنامه به نام يك شخص تقسيم مي‌گردد. بنابر اعلام گمرك اطلاعات مانيفست كشتي، اطلاعات قابل اتكايي هستند و در صورت ورود اطلاعات براساس تالي تخليه در بنادر، زنجيره داده‌ها در سامانه جامع گمركي تكميل و كليه اطلاعات ورودي برمبناي مانيفست الكترونيكي، بارنامه، قبض انبار، اظهارنامه و بيجك انبارها تقاطع‌گيري مي‌شود و عملاً امكان تخلف از بين مي‌رود.
پروژه درب خروج هوشمند


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۳۰ دى ۱۳۹۵ | ۰۷:۳۵:۵۸ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي

 

كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود

مديركل دفتر صادرات گمرك ايران از قفل شدن سامانه گمرك بر روي مجوزهاي كاغذي در روزهاي آتي خبر داد و اعلام كرد: كليه مجوزهاي قانوني صادرات صرفاً به صورت الكترونيكي دريافت مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين موضوع در سمينار صدور مجوزهاي الكترونيكي جهت رويه صادرات در پنجره واحد تجارت فرامرزي كه با حضور نمايندگان 20 وزارتخانه و سازمان مجوزدهنده برگزار گرديد، مطرح شد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۱۰:۳۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك

گمرك ايران تسهيلات ويژه اي براي حمايت از توليد و صادرات با استفاده از سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در نظر گرفته است .

جهت اطلاع از متن كامل بسته حمايت از توليد و صادرات در گمرك و تسهيلات ويژه اي كه گمرك ايران براي حمايت از توليد كنندگان و صادر كنندگان در نظر گرفته است مي توانيد اينجا را كليك نماييد .

 

منبع: اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۹:۰۴ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

دريافت اطلاعات كالاهاي ورودي از 870 شركت حمل‌ونقل قبل از اظهار به گمرك

اطلاعات كالاهاي ورودي قبل از اظهار به گمرك از طريق 870 شركت كشتيراني و فورواردري به گمرك ارائه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، اين اطلاعات از طريق مانيفست الكترونيكي دريافت و در سامانه جامع امور گمركي تجميع مي‌شود و شركت‌هاي حمل‌ونقل در صورتي مي‌توانند نسبت به صدور ترخيصيه اقدام نمايند كه قبلاً اطلاعات محموله‌هاي خود را از طريق مانيفست الكترونيكي در سامانه جامع گمركي ثبت كرده باشند. در سامانه جامع گمركي برخلاف گذشته كه اطلاعات مانيفست كالا به صورت دستي و غيرقابل صحت‌سنجي به گمرك ارائه مي‌شد، اطلاعات مانيفست كالا قبل از ورود به گمرك به صورت الكترونيك از شركت‌هاي حمل‌ونقل دريافت مي‌شود.بر
اساس اطلاعات مانيفست الكترونيكي بارنامه به نام صاحبان كالا صادر ونهايتا ترخيصيه از روي بارنامه صادر مي شود و يك شماره بارنامه در زمان تسويه حساب به صاحب كالا داده مي شود .
 به هنگام اظهار الكترونيكي اظهار با همان شماره بارنامه صورت مي گيرد و زمانيكه صاحب كالا قصد دارد تا كالاي خود را به گمرك اظهار نمايد به صورت الكترونيكي با وارد نمودن شماره بارنامه اطلاعات صاحب كالا از روي مانيفست الكترونيكي بر روي اظهارنامه الكترونيكي واردات در سامانه جامع گمركي درج مي گردد.
 اين اطلاعات پردازش شده در انجام تشريفات گمركي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.بر اين اساس تمامي شركت‌هاي كشتيراني و حمل‌ونقل دريايي جهت صدور  ترخيصيه ابتدا بايد مانيفست كالاهاي خود را به صورت الكترونيكي در سامانه جامع امور گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي ثبت نمايند. اين كار هم‌اكنون با مشاركت بسيار خوب انجمن كشتيراني و شركت‌هاي حمل‌ونقل دريايي و فورواردرها انجام مي‌شود . در تازه‌ترين آمار تعداد شركت‌هايي كه از طريق مانيفست الكترونيكي اطلاعات محموله‌هاي خود را قبل از اظهار به گمرك ارسال مي‌نمايند به 870 شركت رسيده است.

 

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۶:۱۷ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اطلاعات تكميلي از توقيف محموله ۱۵۰تني قاچاق موز

معاون وزير جهاد كشاورزي از توقيف محموله ۱۵۰ تني موز قاچاق در مرز بازرگان خبر داد.

محمد علي طهماسبي گفت: برخي واردكنندگان اين محصول در مرز قصد داشتند كم‌اظهاري كنند، اما گمرك با هوشياري با آنان برخورد كرد.
محمدعلي طهماسبي امروز در حاشيه اولين همايش كشت بافت درخصوص ورود دوباره ميوه‌هاي قاچاق به كشور اظهار كرد: با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و سازمان تعزيرات حكومتي براي برخورد با قاچاق در بخش ميوه همكاري‌هاي گسترده‌اي انجام شد و بايد از فعاليت‌هاي آنها در اين خصوص قدرداني شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۵:۱۲ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق

 

يك كانتينر لوازم آرايشي قاچاق به كمك سامانه مانيتورينگ ترانزيت توسط مأموران گمرك كشف و ضبط شد.

يك شركت حمل‌ونقل بين‌المللي اقدام به اظهار ترانزيت داخلي يك كانتينر كالا با عنوان كارتن خالي در يكي از گمركات ورودي به مقصد يكي از گمركات داخلي مي‌كند كه مأموران گمرك با رصد اين محموله از اتاق مانيتورينگ دفتر نظارت بر ترانزيت مستقر در ستاد مركزي گمرك ايران به مغايرت اطلاعات ورودي مشكوك ومراتب را جهت بررسي و فك پلمپ كشور مبدأ و ارزيابي دقيق كالا به گمرك مبدأ اعلام مي كنند.
متعاقباً پس از ارزيابي كامل محموله توسط گمرك مبدأ مشخص مي‌گردد كه قسمت جلو درب ورودي كانتينر به طرز ماهرانه‌اي با كارتن خالي پوشانده شده است اما در رديف‌هاي انتهايي كارتن‌هاي حاوي لوازم آرايشي جاسازي شده است. با توجه به رويه ترانزيت و به استناد ماده 61 قانون امور گمركي و اظهار خلاف واقع توأم با اسناد خلاف، اين كالا مشمول قاچاق شده و پرونده قاچاق تشكيل و جهت سير مراحل قانوني به مراجع ذيصلاح ارجاع مي‌شود.

منبع:‌اخبار گمرك


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۳:۴۵ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

كشف ماده مخدر شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ توسط مأموران گمرك

مأموران گمرك ايران مقدار 3كيلو و 150 گرم ماده مخدر از نوع شيشه از داخل بطري‌هاي دوغ كشف كردند.

مأموران گمرك مرز رازي در محوطه نقطه صفر مرزي ميان ايران و تركيه، ابتدا به يك خودروي سواري كاپوتاژي كه بدون سرنشين رها شده بود مشكوك و تصميم به بازرسي خودرو مي‌گيرند كه در بازرسي‌هاي فيزيكي مورد خاصي از خودرو كشف نمي‌شود.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۲:۴۰ | نویسنده : krgs | نظرات (0)

اضافه شدن دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي

گمرك ايران از اضافه شدن دو تبصره به مواد 82و87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي در راستاي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد داخل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي گمرك ايران، دولت با ابلاغ مصوبه‌اي دو تبصره به مواد 82 و 87 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي اضافه نمود.
با ابلاغ اين مصوبه و در راستاي حمايت از توليد داخل و سرعت در صدور 9 قلم كالاي كشاورزي مشمول قانون تمركز كه وزارت جهاد كشاورزي مسئوليت آن را عهده‌دار است انگيزه تبديل به ورود قطعي آن كاهش مي‌يابد. در حالي كه كشورمان توان بالايي را در توليد گندم ،برنج و ساير محصولات داراست منطقي است كه با حمايت تعرفه‌اي ميل به ورود قطعي اين قبيل كالاها از طريق رويه ورود موقت كاهش يابد.


برچسب‌ها: اخبار گمرك، آخرين اخبار گمرك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۶ دى ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۰:۴۶ | نویسنده : krgs | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>